Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее
Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки

02.02.2016

 

Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.

Подробнее...

В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится

16.01.2016

С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных норм, о которых желательно знать владельцам недвижимости.
Во-первых, исключается такой документ, как свидетельство о праве собственности, вместо этого право на недвижимость будет подтверждаться через интернет. Во-вторых, регистрацию недвижимости можно проводить у нотариусов без ограничений.

Подробнее...

Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья

16.01.2016

Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.

Подробнее...

Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків

16.01.2016

Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів технічної допомоги, експертних і громадських платформ, яка відбулася 15 січня в Агентстві.

Подробнее...

Українці активно утеплюють власні домівки

05.01.2016

Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року по 4 січня 2016 року громадяни взяли «теплих» кредитів на 5,2 млн. грн.

Подробнее...

Поправка в пп. 133.4.1 НКУ была внесена Законом Украины от 24.12.2015 № 909-VIII

24.12.2015

Неприбыльщики знают, что п. 133.4 НКУ выдвигает к их учредительным документам особые требования. В частности, там должны быть положения, предусматривающие передачу имущества неприбыльной организации другим подобным организациям или государству в случае ликвидации.

Подробнее...

Білоруси розробили і запустили у серійне виробництво зарядні станції для електромобілів

12.01.2016

Приватна компанія «ААМ» (займається постачанням електромобілів у Білорусь та популяризацією електричного транспорту) нещодавно презентувало свої зарядні станції під брендом E-cars, повідомляє ресурс Аbw.by.

Подробнее...

«Енергозбереження – це просто», семінар що зібрав зацікавлених у економії енергоресурсів представників Савранщини.

17 грудня в смт.Саврань відбувся семінар по впровадженню заходів з підвищення енергоефективності в закладах освіти, охорони здоров'я, а також для представників соціальної сфери та для малозабезпечених сімей.

Подробнее...

Робоча зустріч щодо можливих шляхів співпраці Державної організації Трансфер технологій води – ТТВ (Баварське міністерство охорони навколишнього середовища та захисту прав споживачів) із зацікавленими сторонами на Одещині

За ініціативи громадської організації «Мама-86-Одеса» 1 грудня відбулася зустріч представників Одеської обласної адміністрації, Одеської обласної ради та інших представників Одещини з представником Баварського міністерства охорони навколишнього середовища та захисту прав споживачів та президентом Української асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства "Укрводоканалекологія".

Подробнее...

Презентація проекту "Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення"

Інформація громадської організації "Мама-86-Одеса"

10 грудня в Одеській обласній раді координатори програми ПРООН "Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення" Aндрій Буряковський, Ігор Черкашин і Аліна Лебедєва презентували основні напрямки реалізації зазначеного проекту.

Подробнее...

Створені перші в світі сонячні панелі з людського волосся

05.01.2016

18-річний мешканець непальського села Мілан Каркі створив дешеві сонячні панелі з людського волосся.

Як зазначає винахідник, волосся може замінити кремній - дуже дорогий компонент, який використовується у виробництві традиційних фотоелектричних панелей, передає Facepla.net.

Подробнее...

Антон Тютюн, заместитель председателя правления Ощадбанка: "1 миллиард гривен на теплые кредиты от Ощадного банка – это 60 тысяч утепленных домов украинцев"

15.12.2015

Правительственная программа энергоэффективности, реализуемая посредством компенсации части суммы кредита на энергосбережение, стала наиболее масштабной и успешной инициативой государства в этой сфере. До конца года лидер программы – Ощадный банк выдаст на утепление домов украинцев 1 млрд гривен. О том, в чем суть программы, как она реализуется и будет ли инициатива иметь продолжение, Prostobank.ua узнал у Антона Тютюна, заместителя председателя правления Ощадбанка.

Подробнее...

Утеплення зовнішньої стіни квартири: тест на законність

09.12.2015

Питання про те, як зберегти тепло у власній оселі та зменшити витрати на опалення, було й лишається актуальним для українців. Не дивно, що у зв’язку з підвищенням цін на енергоносії та відповідних тарифів для населення питання загострюється, що підштовхує завбачливих мешканців багатоповерхівок замислюватися над доцільністю впровадження заходів енергозбереження. І хоча спеціалістами давно доведено, що на рівні всього багатоповерхового будинку такі заходи набагато ефективніші, ніж «поодинці», багато співвітчизників — через неможливість домовитися, брак коштів або відсутність такого бажання в сусідів тощо — вимушені здійснювати «енергоефективні» заходи лише для своєї квартири. У статті ми поговоримо про юридичний бік одного з таких заходів — утеплення власником квартири її зовнішньої стіни. З’ясуймо, чи потребують такі дії будь-якого погодження та чи мають правові підстави претензії сусідів у будинку, невдоволених естетичним виглядом або іншими наслідками утеплення.

Подробнее...

Як утеплити багатоповерхівку. Підтримка держави та досвід ОСББ.

09.12.2015

Державна програма, за якою ОСББ та ЖБК можуть отримати відшкодування від 40% суми кредиту на енергоефективні матеріали та обладнання, стає все популярнішою. Сьогодні 160 ОСББ взяли "теплі" кредити та впровадили енергоефективні заходи у багатоповерхівках.

Подробнее...

Відбувся прес-тур під час якого продемонстровано переваги утеплених будинків

09.12.2015

Захід пройшов за участі Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, який оглянув житлові будинки, де були проведені заходи термомодернізації, а також ті, де такі роботи не проводились. За допомогою тепловізійної зйомки було продемонстровано високі тепловтрати неутеплених будинків, переваги утеплених та недоліки клаптикового утеплення.

Подробнее...

В Україні набрали чинності нові «зелені» тарифи для домогосподарств

16.11.2015

В Україні набрали чинності «зелені» тарифи на електроенергію для приватних домогосподарств.
Відповідна Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2505 «Про встановлення «зелених» тарифів на електричну енергію для приватних домогосподарств» була оприлюднена 13 листопада в «Офіційному віснику України»(№ 88, ст. 2958), повідомляє КМУ.

Подробнее...

1 жовтня 2015 набрав чинності національний стандарт ДСТУ-Н Б В.3.2-3:2014 «Настанова з виконання термомодернізації житлових будинків»

16.11.2015

ДСТУ-Н Б В.3.2-3:2014 розроблено з метою забезпечення єдиних підходів при впровадженні комплексної термомодернізації житлових будинків при їх реконструкції та капітальному ремонті.

Подробнее...

Україна відкриває двері перед інвесторами на ринок енергоефективності у розмірі 55 млрд. євро – Геннадій Зубко

27.10.2015

Україна, яка знаходиться на стадії активного впровадження проектів з енергоефективності, показала німецьким партнерам перспективи та шляхи інвестування в ринок розміром 55 млрд євро.

Подробнее...

Німеччина співпрацюватиме з українськими містами в рамках децентралізації – Геннадій Зубко

27.10.2015

Німецькі муніципалітети починуть пряму співпрацю з українськими об’єднаними громадами. І це є найяскравішим свідченням того, що Німеччина оцінила успішність проведення реформи децентралізації в Україні. Так Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко прокоментував Заяву про співробітництво між Мінрегіоном та Міністерством навколишнього середовища, захисту природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини.
Документ було передано українській стороні під час зустрічі з державним секретарем Міністерства навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Гунтером Адлером.

Подробнее...

Термомодернізація житла як спосіб заощадити на тарифах

27.10.2015

Зростання вартості енергоносіїв — неминуча реальність. Вона включає підвищення плати за опалення, гаряче водопостачання, електропостачання й інші послуги, які ми отримуємо як мешканці багатоквартирних будинків.

Подробнее...

В Україні створять Фонд з підтримки енергоефективних проектів

27.10.2015

Про плани створення в Україні Фонду з підтримки енергоефективних проектів заявив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час зустрічі з представниками міжнародних донорських організацій, що працюють у сфері енергоефективності, повідомляє інформагентство РБК-Україна.

Подробнее...

В Києві пройде форум з питань енергоефективності

З 10 по 13 листопада 2015 року в Київі пройде VII Міжнародний інвестиційний бізнес-форум з питань енергоефективності та відновлюваної енергетики.

Подробнее...

Львів запустив лінію з переробки ртутних енергоощадних ламп

27.10.2015

У Львові відкрили першу в Україні лінію з переробки відпрацьованих трубчастих та компактних енергоощадних ламп, які містять небезпечну для здоров'я людини та довкілля ртуть.

Подробнее...

Американські вчені створили світлодіоди з харчових відходів

27.10.2015

Нещодавно дослідники з університету штату Юта оголосили про розробку нової технології виготовлення світлодіодів з відходів продуктів харчування.

Подробнее...

У Херсоні з’явилась перша сонячна електростанція на багатоповерхівці

12.10.2015

У Херсоні встановили першу побутову сонячну електростанцію на даху багатоповерхового будинку, розташованого за адресою Кольцова, 55, повідомляє ksza.ks.ua.

Подробнее...

Урядовий комітет підтримав проект розпорядження про Національний план дій з енергоефективності до 2020 року

29.09.2015

28 вересня Урядовий комітет з питань економічного розвитку та європейської інтеграції підтримав проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про Національний план дій з енергоефективності на період до 2020 року».

Подробнее...

Геннадій Зубко звернувся до банків з проханням понизити «енергоефективні» кредити

28.09.2015

Понизити ставки на кредити по державній програмі енергоефективності – з таким проханням звернувся до банківВіце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко. Відповідного листа урядовець надіслав до трьох банків, які беруть участь у державній програмі: ПАТ «Державний ощадний банк», АТ «Укрексмібанк» та ПАБ АБ «Укргазбанк».

Подробнее...

Попит на державну програму з енергоефективності з боку ОСББ зростає

28.09.2015

З моменту старту кредитування ОСББ на утеплення житла за державною програмою, з 8 травня по 21 вересня, банками видано 44 кредити для ОСББ та ЖБК на загальну суму майже 7 млн. грн.

"За нашими даними, ще у серпні "теплі" кредити взяло 12 ОСББ на суму 1,7 млн. грн., за останні три тижні – вже 19 ОСББ на суму майже 4 млн. грн. Отже, попит на програму з боку ОСББ поступово зростає", - прокоментував статистичні дані Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Подробнее...

У Білорусі встановлюють дорожні знаки на сонячних батареях

03.08.2015

В липні на дорогах Вітебської області (Білорусь) встановили перші в регіоні світлодіодні дорожні знаки, що працюють на сонячних батареях. «Сонячні» знаки запрацювали на деяких пішохідних переходах, а також на двох трасах області, повідомляє ресурс Belta.by.

Подробнее...

Прийняття та виконання Національного плану дій з енергоефективності на період до 2020 року – одне з першочергових завдань у сфері енергоефективності

03.08.2015

Про це в ході експертної зустрічі у Комунікативному центрі Уряду, де обговорювався проект Національного плану дій з енергоефективності на період до 2020 року, сказав заступник директора Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики - начальник управління нормативно-методичного забезпечення Мінрегіону Костянтин Мар’євич.

Подробнее...

Як підтримують енергоефективність в Україні та в Європі

01.08.2105

Питання підвищення енергетичної ефективності будівель є актуальним не лише для України, але й для країн Європи. Втім, якщо в Україні про глобальну термомодернізацію житлофонду поки лише говорять, у Європі – активно підтримують фінансово вже багато років.

Подробнее...

Американці планують побудувати в Одеській області 5 заводів з переробки біомаси

01.08.2015

Американська компанія Ukraine Agro Valley Association (UAVA) планує побудувати в Одеській області 5 заводів з переробки біомаси та виробництва пелет, що дозволить опалювати громадські й приватні будівлі за допомогою альтернативних джерел енергії, повідомляє інформагентство УНІАН.

Подробнее...

УКРГАЗБАНК видав кредитів на суму понад 12,5 млн грн на енергоефективні заходи за програмою «Тепла оселя» (для фізосіб)

01.08.2015

 

З початку дії кредитної програми «Тепла оселя» для фізичних осіб щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження УКРГАЗБАНК уже видав 684 кредити на загальну суму понад 12,5 млн гривень. Майже 90% таких кредитів Банком надано на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. У середньому сума кредиту за програмою «Тепла оселя» складає 18,5 тис. грн строком понад 2 роки.

Подробнее...

Миргородський фізик збудував найбільшу дзеркальну сонячну теплову станцію в Україні

16.07.2015

У Миргороді фізик Сергій Юрко спроектував та виготовив надзвичайно просту й дешеву сонячну станцію для підігріву води. За словами розробника, це найбільша сонячна установка такого типу в Україні. 

Подробнее...

Президент підписав Закон про механізм стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел

16.07.2015

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії».

Законом запроваджуються механізми стимулювання виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії.

Подробнее...

Понад 8,5 тисяч українських родин скористалися державною програмою з енергоефективності

16.07.2015

На сьогодні понад 8,5 тисяч родин вже скористалися державною програмою щодо компенсації частини суми кредиту на придбання "негазового" котла або енергоефективного обладнання та матеріалів.

Загалом, з моменту запровадження програми у жовтні 2014 року банками видано кредити на заміну газових котлів, енергозберігаючого обладнання та матеріалів на суму майже 151 млн гривень.

Подробнее...

У Чернівцях інвестують 9 млн.євро у термомодернізацію, що дозволить щороку економити 600 тис євро

14.07.2015

У Чернівцях відібрали 33 бюджетні установи для впровадження заходів з тепломодернізації, повідомляє chernivtsy.eu.

Подробнее...

Держенергоефективності, банки та спеціалізовані торгівельні мережі обговорили кроки популяризації державних програм з енергозбереження

14.07.2015

Під головуванням Голови Держенергоефективності Сергія Савчука відбулася нарада з представниками банків, а саме: Ощадбанку, Укрексімбанку, Укргазбанку та генеральним директором мережі ТОВ «Епіцентр» щодо сумісної роз’яснювальної роботи про механізми стимулювання населення до впровадження  енергоефективних заходів.

Подробнее...

Американці розробили конусоподібні сонячні батареї

07.07.2015

Інженери продовжують шукати найбільш оптимальні форми сонячних батарей, що підвищать їх продуктивність. Одна з головних проблем – кут нахилу таких установок, більшість з яких мають статичну форму та можуть працювати лише в певний проміжок доби (коли на них потрапляє пряме сонячне світло).

Подробнее...

Держенергоефективності та Посольство Латвійської Республіки в Україні посилюють співпрацю у сфері енергоефективності

07.07.2015

30 червня 2015 року, в м. Києві, Мінрегіоном, Держенергоефективності та Посольством Латвійської Республіки в Україні було проведено семінар на тему: «Роль відновлюваної енергії та енергоефективності на шляху до сталого розвитку та енергетичної незалежності» в рамках головування Латвії в Раді Європейського Союзу.

Подробнее...

В Запорожье создаётся «Запорожское энергетическое агентство»

07.07.2015

В ходе пятьдесят девятой сессии Запорожского городского совета было принято решение «О создании коммунального предприятия «Запорожское энергетическое агентство» Запорожского городского совета».

Подробнее...

В Івано-Франківській області побудують найбільшу в світі газову установку на біометані вартістю 80 млн євро

24.06.2015

Тетяна Турлікьян

23 червня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, місцеві урядовці Івано-Франківська та голова Правління NAWARO BioEnergie AG Фелікс Гесс підписали спільний Меморандум про співпрацю. 

Подробнее...

В Україні на законодавчомурівніприйнято рішення про запровадження механізмів енергосервісних договорів.

09.04.15

Верховна Рада України прийняла два законопроекти, які надають можливість залучати інвестиції в енергоефективність бюджетної сфери 

9 квітня 2015 року Верховна Рада України у другому читанні прийняла два законопроекти щодо запровадження механізмів енергосервісних договорів у бюджетних установах (№1409 від 11.12.2014 та №1313 від 09.12.2014).

Подробнее...

Створення державного пулу орендного житла - один з механізмів реалізації конституційних прав громадян України

08.04.2015

Мінрегіон готується до реалізації проекту по будівництву державного  орендного житла. Про це 7 квітня сказав в прямому ефірі телеканалу ICTV заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Роман Абрамовський.

Подробнее...

Українці можуть звертатись за компенсацією та кредитами на енергоефективні заходи до трьох банків

08.04.2015

«На засіданні Уряду прийнята постанова Кабінету міністрів України про компенсації витрат наших громадян по енергоефективності, зокрема придбанню «негазових» котлів, утепленню індивідуальних будинків, а також багатоповерхівок», - повідомив Віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та жилого комунального господарства України Геннадій Зубко під час брифінгу в середу.

Подробнее...

Як литовський район Таураге став енергонезалежним

07.04.2015

Таурагський район у Литві став енергонезалежним, використовуючи енергію біомаси, сонця, води та вітру. 

Вагомий внесок у розвиток «зеленої енергетики» в регіоні зробив бізнесмен та громадський діяч, а нині і мер Таурагського району Сігітас Мічіуліс (Sigitas Miciulis). 

Подробнее...

Уряд запроваджує часткову компенсацію вартості утеплення житла, - Арсеній Яценюк

08.04.15

Уряд України розповсюджує програму з енергоефективності й запроваджує компенсацію вартості утеплення індивідуальних житлових будинків та для ОСББ: «Розмір компенсації буде відповідно 30% і 40%», - повідомив на засіданні Кабінету Міністрів у середу, 8 квітня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Подробнее...

Німеччина може надати допомогу Україні в проведенні заходів енергоефективності

03.04.2015

Про це під час брифінгу в п’ятницю повідомив Віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та жилого комунального господарства України Геннадій Зубко.

Подробнее...

До 2025 року сонячна енергія стане дешевшою, ніж електроенергія з вугілля чи газу

 

Співробітники Енергетичного інституту Франкфурта отримали цікавий висновок за результатами нещодавно проведеного дослідження: до 2025 року у сонячних регіонах сонячна енергія стане дешевшою, ніж електрика з вугілля чи газу.

Собівартість електроенергії, виробленої на фотоелектричних сонячних електростанціях в Центральній і Південній Європі, як очікується, знизиться до 4-6% за один кВт/год до 2025 року. А до 2050 року очікується зниження собівартості електрики, отриманої з сонячної енергії, до 2-4 центів за один кВт/год, повідомляє ресурс Ibud.ua

Подробнее...

Агентство підтримує ініціативу Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) щодо створення двох регіональних енергетичних агентств в Україні

06 03 2015

Цьому питанню була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), зокрема директором проекту «Створення енергетичних агентств в Україні» Робертом Кюнне. Під час зустрічі обговорювались напрями можливої співпраці в рамках реалізації представленого проекту.

Подробнее...

Урядовий комітет підтримав проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 березня 2010 р. № 243 і від 17 жовтня 2011 р. №1056»

05 03 2015 

5 березня 2015 року Урядовий комітет під головуванням Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Г. Зубко погодив пропозицію Держенергоефективності та Мінрегіону щодо проекту постанови Кабінету Міністрів України, який передбачає механізм стимулювання населення, зокрема індивідуальних будинків, ОСББ та житлово-комунальних кооперативів до впровадження енергоефективних заходів.

Подробнее...

Україна може використати досвід Німеччини у розвитку відновлювальної енергетики

26.02.2015

Україна може організувати незалежність власної енергосистеми на базі альтернативної енергетики, спираючись на досвід Німеччини.

У цьому впевнений видатний німецький фізик, розробник моделі "зеленого тарифу" Європи, екс-депутат Бундестагу Ганс-Йозеф Фелл.

Подробнее...

Держенергоефективності підтримує ініціативу ЄБРР щодо започаткування нової кредитної лінії вартістю $100 млн. на термомодернізацію будівель

26.02.2015

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук після зустрічі з представниками ЄБРР повідомив, що Агентство підтримує ініціативу ЄБРР щодо започаткування нової кредитної лінії вартістю $100 млн. За словами Сергія Савчука планується, що в майбутньому виділені ЄБРР кошти будуть спрямовані на фінансування заходів з термомодернізації будівель.

Подробнее...

Агентством презентовано дорожню карту законодавчих реформ в сфері енергоефективності

20.02.2015

Розвиток сфери енергоефективності неможливий без законодавчих реформ. Про це повідомив директор Департаменту державного регулювання Держенергоефективності Олександр Тронь під час виступу на круглому столі "Щодо реформ в енергетиці у 2015 році", організованому Комітетом ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки спільно з Американською торгівельною палатою в Україні.

Подробнее...

Дорожня карта з нормативно-правового забезпечення енергоефективності

12.02.2015

Колегія Держенергоефективності схвалила дорожню карту першочергових заходів з нормативно-правового забезпечення реформ в сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики

Засідання Колегії Держенергоефективності, в якому взяли участь представники Мінекономрозвитку, НАК «Нафтогаз України», УСПП, НАН України, шести профільних громадських організацій та провідні експерти ринку, було присвячено питанню створення дієвої правової бази для підвищення енергоефективності, заміщення газу та розвитку використання відновлюваних джерел енергії.

Подробнее...

Прийнято нацстандарт, спрямований на забезпечення зменшення енергозатрат на утримання житлових будинків

09.02.2015

З 1 жовтня 2015 року втупить в дію національний стандарт ДСТУ-Н Б В.3.2-3:2014 «Настанова з виконання термомодернізації житлових будинків». Як повідомили в Департаменті систем життєзабезпечення та житлової політики, цей нацстандарт розроблено з метою забезпечення єдиних підходів при впровадженні комплексної термомодернізації житлових будинків при їх реконструкції та капітальному ремонті.

Подробнее...

У першому читанні прийнято законопроект щодо діяльності енергосервісних компаній в Україні

05.02.2015

Прийняття у першому читанні законопроекту «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації» - це результат спільної роботи Мінрегіону, Держенергоефективності та народних депутатів, окремих фракцій та Комітетів Верховної Ради. Про це повідомив Сергій Савчук, голова Держенергоефективності.

Подробнее...

Україна повинна розвивати впровадження енергозберігаючих світлодіодних джерел освітлення

Цього висновку дійшли учасники круглого столу, проведеного Держенергоефективності України за підтримки НАНУ та Всеукраїнської громадської організації УСПП. Участь у заході взяли представники зацікавлених ЦОВВ, наукових установ та організацій, виробники, дистрибьютори, постачальники та спеціалізовані організації.
«Пріоритетним для нас сьогодні є – заміщення природного газу, підвищення енергоефективності, розвиток відновлюваної енергетики та скорочення споживання електроенергії», - наголосив Голова Агентства Сергій Савчук.

Подробнее...

Запропоновано шлях до євроінвестицій – чи скористаються ним мери?

21 січня відбувся масштабний семінар на тему «Спроможність міст керувати місцевою енергетикою – основа енергетичної незалежності». Захід відбувся з ініціативи офісу Угода Мерів-Схід та за підтримки Херсонської обласної державної адміністрації. До участі були запрошені представники 9 міст та 12 селищ міського типу Херсонської області. Основною метою семінару було ознайомити міських голів з провідною європейською ініціативою Угода Мерів.

Після прийняття у 2008 році Пакету ініціатив ЄС з питань клімату й енергетики, Європейська комісія започатковувала Угоду Мерів, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Слідуючи цим зобов’язанням підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.

Подробнее...

Очікувані зміни у законодавстві дозволять залучити інвестиції у енергозбереження та енергоефективність будівель, - Сергій Кушнір

28.01.2015

Здійснивши необхідні зміни у законодавстві, можна буде розпочати розробку механізмів залучення інвестицій у сектор енергозбереження та енергоефективності як бюджетних будівель, так і багатоквартирного житла. Про це сказав директор Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Сергій Кушнір під час круглого столу на тему: «Навіщо потрібний енергоаудит українським будинкам?» в Українському кризовому медіа-центрі.

Подробнее...

Держенергоефективності планує підтримати ОСББ у впровадженні енергоефективних заходів

26.01.2015

Про це повідомив заступник Голови Держенергоефективності Сергій Дубовик під час виступу на круглому столі "Моделі ефективної комунікації між громадою, органами державної влади та органами місцевого самоврядування на прикладах обговорення окремих актуальних питань соціально-економічного розвитку України".

Подробнее...

Більше 340 млн. грн. в якості державного співфінансування вже цього року може бути спрямовано на реалізацію механізмів підтримки із заміщення газу

21.01.2015

Про це повідомив Голова Агентства Сергій Савчук на нараді з питань реалізації механізмів державної підтримки у сфері енергоефективності з використанням механізму надання часткового відшкодування за кредитами на придбання негазових котлів населенням, а також енергоефективного обладнання та матеріалів для населення та ОСББ.

Подробнее...

Держенергоефективності поглиблює співпрацю з Організацією економічного співробітництва і розвитку

15 01 2015

Про це йшлося під час зустрічі Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).
Сергій Савчук повідомив, що для Агентства вкрай важливим є досвід країн-членів ОЕСР щодо вдосконалення політики енергоефективності.

Подробнее...

Законопроект, який сприятиме залученню європейських інвестицій у проекти регіонального розвитку, готується до другого читання, - В’ячеслав Негода

06.01.2015

Мінрегіон бере участь у складі робочої групи профільного Комітету Верховної Ради України з підготовки до другого читання проекту Закону України «Про засади державної регіональної політики». Передбачається, що парламент розгляне цей законопроект вже у січні. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В'ячеслав Негода.

Подробнее...

Демонополізація ринку житлово-комунальних послуг послужить підвищенню їх якості

05.01.2015

Мінрегіон працює над вдосконаленням законодавчого регулювання у сфері надання житлово-комунальних послуг, кінцевою метою якого є підвищення якості надання таких послуг. Як повідомили в Департаменті систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону, відомство спільно з експертним середовищем підготували законопроект про житлово-комунальні послуги, який передбачає створення ринку послуг з управління та можливість співвласників багатоквартирного будинку самостійно визначати управителя свого будинку. Іншими словами ЖЕКи втратять монополію в наданні житлово-комунальних послуг.

Подробнее...

Держенергоефективності розробляє дорожню карту зі скорочення споживання та заміщення газу для регіонів

derzhenergo

Держенергоефективності розробляє дорожню карту зі скорочення споживання та заміщення газу для регіонів. Цьому питанню була присвячена робоча нарада під головуванням очільника Держенергоефективності Сергія Савчука за участю Голови правління Біоенергетичної асоціації України Г. Гелетухи, інших профільних експертів, представників центральних та місцевих органів влади.

Подробнее...

Держенергоефективності прискорює реформи в сфері енергоефективності

Про це повідомив директор Департаменту державного регулювання Держенергоефективності Олександр Тронь на круглому столі "Енергоефективність. Спільні рішення", організованому Національною телекомпанією України та Асоціацією з енергоефективності та енергозбереження. Метою заходу було обговорення питання залучення грантових коштів міжнародних фінансових організацій на впровадження заходів з енергоефективності в житловому фонді та бюджетній сфері.

Подробнее...

Держенергоефективності України поглиблює співпрацю з ОСББ

dsc 0176 0

Директор Департаменту – головний державний інспектор з енергозбереження Департаменту державного регулювання Олександр Тронь взяв участь у діловій конференції "Кращі практики щодо енергозбереження у житлово-комунальному господарстві», де представники влади, ОСББ, бізнесу, інвесторів та громадскості обговорили проблемні питання енергоефективності житлового сектору в умовах енергозалежності країни та презентував розроблений Держенергоефективності України механізм підтримки ОСББ.
«Механізм підтримки ОСББ спрямовуватиметься на впровадження заходів з енергозбереження у житлових будинках, а саме, на придбання обладнання та матеріалів, шляхом відшкодування 40% суми кредиту отриманого ОСББ в банках», – наголосив Олександр Тронь. За його словами впровадження цієї процедури дасть можливість зменшити кінцеве споживання енергетичних ресурсів у житловому секторі, стимулювати створення та розвиток об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, як інституту ефективного власника житла.

Подробнее...

МБРР надасть Україні кошти для впровадження енергозберігаючих технологій, - О.Вілкул

12.02.2014 | 16:34 Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

«Урядом проводиться системна робота щодо залучення коштів міжнародних фінансових організацій (МФО) для модернізації житлово-комунального господарства, впровадження енергозберігаючих технологій та підвищення якості комунальних послуг. Зокрема, 12 лютого Кабінет Міністрів прийняв рішення про залучення коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку для реалізації проекту «Підвищення енергоефективності у секторі централізованого теплопостачання України». Переговори з МБРР заплановані орієнтовно на 20-21 лютого 2014 року», - сказав Віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул.

Подробнее...

Конец «нефтяной эпохи»? В Израиле создана альтернатива нефти из… воды и углекислоты

При этом учёные заявляют, что процесс изготовления «зелёного топлива» даже дешевле нефтедобычи и перегонки. Кроме того, не только его производство, но и массовое использование  положительно скажется на глобальной экологии.

Подробнее...

Азаров повстав проти Ахметова

Іван Писаренко, для ЕП — Вівторок, 21 січня 2014, 11:02

Версія для друкуКоментарі29

 

"Зміна правил функціонування ринку електроенергії може призвести до зростання цін на електроенергію для всіх споживачів з випереджаючою динамікою зростання цін для населення. А це позбавляє перспективи всю промисловість".

 

Таке заявив Микола Азаров на останньому засіданні Кабміну.

Подробнее...

Преимущества внедрения энергетического менеджмента

12-13 декабря 2013 г. в м Львове состоялся семинар по развитию и совершенствованию законодательства об энергосбережении и создание национальных стандартов по энергоэффективности.

Подробнее...

Как сливают "киотские" миллионы

Алла Еременко 27 декабря 2013, 19:40

У каждого небезразличного человека сжимается сердце, когда он слышит, а тем более видит детей, благодарящих за то, что... им и так положено. Должно полагаться. Дети, которые только что сняли варежки, не стремятся вызвать слезы. Они просто надеются, что после хотя бы небольшого утепления их школы не придется зимой сидеть на уроках закутанными и опять в варежках. Если школу утепляли качественно...

Обеспеченный покой и возможность обучения сегодня, завтра же — это конкурентоспособность на международном рынке труда. И прежде всего применение полученных навыков и знаний в Украине.

Вы, возможно, не сразу поверите, но речь идет о Киотском протоколе. И об обязательстве Украины относительно "зеленых" проектов, в частности и утепления школ. В первом периоде действия обязательств Киотского протокола Украина накопила около 2,73 млрд единиц установленного количества (ЕУК). Их можно было продать в обмен на обязательство внедрить проекты, которые будут защищать природную среду и сохранять уже произведенную энергию (если называть вещи своими именами). В начале действия первого периода Киотского протокола Украина продала в 2009 г. 30 млн ЕУК — Японии и 3 млн ЕУК — Испании. В 2010 г. Япония дополнительно приобрела у Украины еще 14 млн ЕУК. То есть в целом Украина продала 47 млн единиц установленного количества.

Цена купли-продажи квот ЕУК не разглашается, но от специалистов рынка ZN.UA известно, что она составляла около 10 евро за 1 тонну CO2. И эту информации никто не опровергал. Следовательно, есть основания полагать, что общая сумма средств, полученных Украиной по механизму международной торговли квотами в рамках первого этапа Киотского протокола, составляет около 470 млн евро. Где они? Поступления от продажи ЕУК были направлены в бюджет Украины и размещены на специальных счетах Госказначейства. Эти средства должны использоваться согласно действующему Бюджетному кодексу Украины через Минфин и Госказначейство. Но средства выделяются конкретным фирмам под конкретные проекты. Через тендеры...

Подробнее...

ОСББ мають отримувати газ за держтарифами

Газопостачання для котелень, які обслуговують об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) має здійснюватися за встановленими державними органами тарифами, а не за рішеннями облгазів.
На цьому наголосила начальник управління комунальної теплоенергетики Мінрегіону України Олена Малежик у четвер під час відеоконференції в Комунікативному центрі Уряду, повідомляє Укрінформ.
«Якщо дахова котельня надає тепло для потреб населення, то для таких котелень уже встановлений тариф на газ, це 1309,20 грн за 1000 кубометрів, угоди вже укладені до кінця року, й ОСББ має право працювати за цим договором, за цією ціною. Ніхто не має права виставляти для ОСББ задорогий газ», - сказала Малежик.

Подробнее...

На модернізацію житлового фонду України необхідно 500 млрд. грн.

На проведення модернізації та утеплення житлових будинків Україні необхідно близько 500 млрд. грн. Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник, передає прес-служба Мінрегіону.

Подробнее...

Модернізація українського ЖКГ може дати додатковий приріст ВВП 2% на рік

Україна могла б провести цільову емісію гривні для модернізації житлово-комунального господарства, а також проведення заходів щодо масового підвищення енергоефективності 100 тис. застарілих багатоквартирних будинків.

Подробнее...

Заседание рабочей группы по вопросам привлечения инвестиций для реализации в области экологических и энергоэффективных проектов.

3 декабря в Херсонской ОГА состоялось заседание рабочей группы по вопросам привлечения инвестиций для реализации в области экологических и энергоэффективных проектов.
На повестку дня были вынесены вопросы: о деятельности рабочей группы по привлечению инвестиций для реализации в области экологических и энергоэффективных проектов в текущем году; обсуждение плана первоочередных мероприятий по реализации Соглашения мэров в Херсонской области, создание ресурсосберегающей системы оперативного управления потребления энергии и воды в бюджетных учреждениях формирование реестра первоочередных мероприятий по энергоэффективности на 2014 год.

Подробнее...

Релизация Киотских денег в Украине

Сокращение выбросов парниковых газов позволило реализовать в Украине 536 проектов целевых экологических (зеленых) инвестиций, одобренных Госэкоинвестагентства и согласованы со сторонами продажи квот http://www.seia.gov.ua/seia/control/main/uk/publish/article/631102

Мешканці ОСББ та ЖБК зможуть отримати субсидію та пільги на утримання житла

Уряд за пропозицією Мінсоцполітики затвердив механізм надання субсидій та пільг мешканцям ОСББ та ЖБК. Про це повідомив директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Мущинін. Відповідні зміни передбачає затверджена Урядом постанова «Про надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельні кооперативи)».

Подробнее...

Альтернативная энергетика - решение проблем энергозависимой Одессы

25 октября Ассоциация возобновляемой энергетики «Альтернатива» (г. Киев) провела Круглый стол на тему «Возобновляемые источники энергии как один из ключевых векторов развития энергодефицитных регионов» в г. Одесса. Девять гостей – экспертов в своих областях – говорили об успешных примерах реализованных проектов и перспективах развития возобновляемых источников энергии в Украине и Одесском регионе в частности.

 

banner

Подробнее...

Битва мэров

В рамках V Международного инвестиционного бизнес-форума по энергоэффективности и возобновляемой энергетики состоялась панельная дискуссия «Битва мэров». ОРГАНИЗАТОРЫ мероприятия - Государственное агентство по энергоэффективности и энергосбережению Украины совместно с Ассоциацией «Ененгоефективни города Украины». В целом в диспуте приняли участие представители из разных городов Украины и разных сфер деятельности.

Подробнее...

Энергоэффективность: межсекторного сотрудничества и финансовые модели

5 - 8 ноября в Международном выставочном центре г. Киева проходил V Международный инвестиционный бизнес - форум по вопросам энергоэффективности и возобновляемой энергетики и VI Международная специализированная выставка « Энергоэффективность . Возобновляемая энергетика - 2013 » . 
В рамках форума 6 ноября проведен практикум по бизнес - моделирования на тему: « Энергоэффективность: межсекторного сотрудничества и финансовые модели». Целью проведения мероприятия является наработка финансовых моделей в сфере энергоэффективности, привлекали к сотрудничеству органы, института, бизнес и население.

Подробнее...

Украино-Финский круглый стол

5 - 8 ноября в Международном выставочном центре г.Киева проходил V Международный инвестиционный бизнес - форум по вопросам энергоэффективности и возобновляемой энергетики и VI Международная специализированная выставка «Энергоэффективность. Возобновляемая энергетика - 2013 » .

Подробнее...

Прес-реліз. Прес-конференція та круглий стіл у м. Львові

 

З нагоди завершення проекту «Поширення досвіду управління житловою нерухомістю на рівні малих громад в Західній, Центральній і Східній Україні» були проведені прес-конференція та круглий стіл

 

31 жовтня, о 15.00 в Ресурсному центрі супроводу ОСББ Львівської міської ради (пл. Ринок 1, к. 107) відбулись прес-конференція, присвячена реалізації проекту, а о 16.00 круглий стіл за результатами проекту № 47597 «Поширення досвіду управління житловою нерухомістю на рівні малих громад в Західній, Центральній і Східній Україні».

 

Прес-конференція та круглий стіл були присвячені підсумкам реалізації проекту № 47597. У заході взяли участь: Володимир Бригілевич – голова правління ГО «Центр досліджень місцевого самоврядування», Галина Когут – керівник Відділу супроводу ОСББ Львівської міської ради та представники ЗМІ, Львівських Асоціацій ОСББ і ЖБК та житлово-комунального господарства області.

На прес-конференції з нагоди завершення проекту були присутні представники ЗМІ: «Експрес», «Вголос», «Справжня варта» та Прес-служби ЛМР.

Подробнее...

«Модель развития потенциала Украины и Грузии для их участия в Соглашении Мэров» часть 3

16-18 октября специалисты ООО «Региональная энергосервисная компания» приняли участие в третьем тренинге проекта «Модель развития потенциала Украины и Грузии для их участия в Соглашении Мэров», который проходил в Каменец – Подольском. На мероприятие прибыли участники пилотных городов проекта и консультанты по вопросам Соглашения Мэров из Украины и Грузии. Активное участие в тренинге принял городской голова Михаил Симашкевич, который торжественно поздравил участников с началом работы.

Подробнее...

Прес-реліз м.Червоноград і м.Кам'янка-бузька. Навчання голів ОСББ

У м.ЧЕРВОНОГРАД ТА м.КАМ’ЯНКА-БУЗЬКА ВІДБУЛОСЯ ДВО ДЕННЕ НАВЧАННЯ ГОЛІВ ОСББ ТА ПРЕДСТАВНИКІВ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА


9 жовтня 2013 р. в м. Червонограді, а 10 жовтня у м. Кам’янка - Бузька було проведено навчання для голів та представників ОСББ, а також представників житлово-комунального господарства, організований «Центром досліджень місцевого самоврядування» за підтримки МФ «Відродження» в рамках проекту № 47597 «Поширення досвіду управління житловою нерухомістю на рівні малих громад в Західній, Центральній і Східній Україні».

Подробнее...

Таврийские горизонты: экологические инвестиции, сотрудничество, экономическое развитие

27 сентября в Новой Каховке состоялся VII Международный инвестиционный форум «Таврийские горизонты: экологические инвестиции, сотрудничество, экономическое развитие». Его цель – качественная активизация инвестиционного сотрудничества Херсонской области с иностранными и отечественными партнерами, а также создание условий для налаживания контактов предпринимателей разного уровня с представителями бизнеса – как украинского, так и зарубежного. Важным является также дальнейшее формирование положительного имиджа Херсонщины, увеличение объема иностранных инвестиций, повышение конкурентоспособности продукции местных товаропроизводителей.

Подробнее...

Григорий Семчук : « Коммерческий учет тепловой энергии и воды обеспечит рациональное потребление ресурсов»

В Минрегионе подготовили и обсудили на совещании под председательством первого заместителя Министра регионального развития, строительства и жилищно - коммунального хозяйства Украины Григория Семчука проект Закона Украины «О коммерческом учете тепловой энергии, воды и водоотвода в сфере коммунальных услуг».    По его словам, цель закона - рациональное использование и сохранение ресурсов. Сегодня же, по словам Григория Семчука, показатели общедомовых счетчиков потребления тепла и воды существенно отличаются от показаний счетчиков, установленных в квартирах.
«Поэтому наша главная наша задача - ликвидировать нерациональные потери ресурсов» , - отметил Григорий Семчук.

Подробнее...

Ждет Закон

19 сентября в повестку дня пленарного заседания Верховного Совета Украины в очередной раз был включен для рассмотрения во втором чтении проект Закона № 0856 «Про енергетичну ефективність житлових та громадських будівель», зарегистрированный еще в январе 2012 года. К сожалению, очередь до его рассмотрения у депутатов так и не дошла, строительной отрасли придется еще подождать определения законодательных требований в части энергоэффективности зданий и сооружений.

У МИРГОРОДІ ВІДБУЛОСЯ НАВЧАННЯ ГОЛІВ ОСББ, ПРЕДСТАВНИКІВ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО ПІДПРИМНИЦТВА ПОЛТАВЩИНИ

10-11 вересня 2013 р. в Миргороді було проведено курс навчання для голів ОСББ, представників житлово-комунального господарства та малого і середнього підприємництва, організований «Центром досліджень місцевого самоврядування» за підтримки МФ «Відродження» в рамках проекту № 47597 «Поширення досвіду управління житловою нерухомістю на рівні малих громад в Західній, Центральній і Східній Україні».

Місце проведення: м. Миргород, актовий зал Миргородської міської ради, вул. Незалежності 17

Час проведення: 10-11вересня 2013 р., з 10.00 до 17.00.

 

Подробнее...

Сохраним климат вместе

Специалисты «Региональная энергосервисная компания» прошли обучение на международном открытом семинаре «Сохраним климат вместе». Торжественное открытие трехдневного семинара состоялось 12 июня 2013 в выставочном центре «КиевЭкспоПлаза». Семинар проходил в рамках реализации международного проекта при поддержке Японской Организации развития новых энергетических и промышленных технологий (НЕДО) и украинско-японского Центра НТУУ при «КПИ». В мероприятии приняли участие Посол Японии в Украине господин Саката Тоичи, Министерство экологии и природных ресурсов Украины, Японская организации развития новых энергетических и промышленных технологий (НЕДО), представители Государственного агентства экологических инвестиций и НТУУ при «КПИ».

Подробнее...

«Модель развития потенциала Украины и Грузии для их участия в Соглашении Мэров» часть 2

Представитель ООО «Региональная энергосервисная компания» посетил ежегодную конференцию, а также общее собрание Ассоциации «Энергоэффективные города Украины», которая состоялась 6-8 июня в г. Долина, Ивано-Франковской области. Темой нынешней встречи была «Устойчивое энергетическое развитие малых и средних городов Украины: современное состояние и перспективы». Организаторами конференции выступали Ассоциация «Энергоэффективные города Украины» и Долинский городской совет.

Подробнее...

конференция

23 и 24 апреля в г. Киеве состоится Международная научно-техническая конференция:

«Энергосбережение в строительстве. Современные конструктивные системы, эффективные материалы и инженерное обору-дование»

Организатор:

«ГОСУДАРСТВЕННЫЙ НАУЧНО-ИССЛЕДОВАТЕЛЬСКИЙ
ИНСТИТУТ СТРОИТЕЛЬНЫХ КОНСТРУКЦИЙ»
(ГП НИИСК)

 

УКРАЇНЦІ ОТРИМАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ЗАРОБЛЯТИ НА СОНЯЧНІЙ ЕНЕРГІЇ, - ЕКСПЕРТ

solar3dПрийняття Верховною Радою минулого тижня законопроекту № 10183, що дозволяє побутовим абонентам продавати по «зеленим тарифами» електроенергію, що генерується сонячними панелями, може дати імпульс до створення нової галузі. Таку думку озвучив президент Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України (АТЕУ) Віталій Давій.

«Законом прямо передбачено право кожного громадянина заробляти на сонці - досить встановити сонячні панелі на даху. Я вважаю, що це імпульс до створення цілої нової галузі », - сказав Давій.

Подробнее...

СОНЯЧНА ЕНЕРГЕТИКА ОСВОЮЄ ПІВДЕННІ СТЕПИ

Кримські гелеоелектростанції перевершили аналогічні інсталяції в країнах Європейського Союзу

wp jpg 203x203 crop upscale q85Протягом 2011 року Україна стала центром уваги світової громадськості в зв’язку з реалізацією великомасштабних проектів у сфері поновлюваної енергетики, що дало змогу суттєво зменшити енергодефіцитність півдня країни. Особливо актуально це для Криму, оскільки багато електроенергії транспортують із Запорізької АЕС з величезними втратами. Нині тут побудовано вже чотири сонячні електростанції загальною потужністю 227 МВт, якої достатньо для забезпечення електроенергією майже 61 тисячі домогосподарств.

Щоб дізнатися, як працює і обслуговується це диво наукового прогресу, кореспондент «УК» вирушив до Сакського району, де розташована сонячна електростанція «Охотніково» потужністю 80 МВт, девелопером якої виступила компанія «Актив Солар». А провести для нас екскурсію люб’язно погодився проектний менеджер компанії з будівництва Олександр Симоненко.

Подробнее...

Україна увійшла в ТОП-30 країн, найбільш привабливих для розвитку альтернативної енергетики

9367 gazУкраїна продовжує покращувати умови для реалізації проектів у сфері альтернативної енергетики. За 3 міс. країна перемістилася з 30 на 29 позицію в світовому рейтингу країн, найбільш привабливих з точки зору інвестицій у використання поновлюваних джерел енергії, який щоквартально публікує компанія Ernst & Young.

Україна, яка вперше потрапила до цього рейтингу в 2011 р., зараз випереджає такі європейські країни, як Болгарія, Угорщина, Чехія, Австрія, Фінляндія і низка інших держав. Крім того, наша країна - як і раніше єдиний представник СНД і колишнього СРСР у рейтингу.

Подробнее...

Німеччина буде вкладати гроші в українську альтернативну енергетику

8820 investiciiУ 2013-2014 роках Німеччина посприяє впровадженню в Україні перспективних проектів з виробництва біопалива. Про це йшлося на українсько-німецькому нараді з питань співробітництва у розвитку виробництва енергії з біомаси, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Згідно з повідомленням, глава відділу співробітництва з країнами Центральної та Східної Європи Федерального міністерства Німеччини Юрген Кайнхорст висловив готовність Німеччини надати в 2013 році технічну допомогу для розвитку біоенергетики в Україні.

Подробнее...

опубликован новый закон

Опубликован 04.01.2013 в Урядовом курьере Закон от 20.11.2012 № 5496-VI. Усиливает ответственность за нарушение требований ДБН по предусмотрению приборов учета воды и тепловой энергии.

Подробнее...

Plug&Save – немецкие модульные солнечные системы

Немецкие инженеры продолжают усовершенствовать свои мини солнечные электростанции.

Подробнее...

Sharp объединила ограждающие конструкции и солнечные панели

nov42

Японская компания представила свою новую разработку – солнечные панели, которые можно использовать в качестве остекления или ограждающих конструкций. Или ограждающие конструкции, умеющие вырабатывать электроэнергию. Продажи нового продукта стартовали в октябре пока только в Японии.

Черные на вид панели изготовлены из ламинированного стекла и способны пропускать свет. Это тонкие, менее 1 см, полупрозрачные конструкции с встроенными фотоэлементами. Панель имеет невысокий КПД – менее 7% — и мощность не более 100 Вт. Производитель заявляет и о дополнительной функции своего продукта – теплового экрана, которая позволит экономить на кондиционировании летом, но заставит дополнительно тратиться на отопление зимой.

Австрия испытывает активный дом

nov31

Дом Sunlighthouse в Прессбауме тестируется молодой семьей с двумя детьми, эксперимент будет проходить в течение одного года. Все отчеты об испытаниях выкладываются в интернет для всеобщего ознакомления и передаются ученым для анализа. Основная цель этого проекта – найти здоровый баланс между энергоэффективностью и комфортностью проживания.

Дом Sunlighthouse входит в европейской проект компании VELUX «Модель дома 2020 года». В рамках этого проекта компании строит по всему миру энергоэффективные дома с экологичной средой обитания. При реализации дома Sunlighthouse были использованы солнечные коллекторы и батареи, интеллектуальное управление окнами. Уже сейчас ученые делают вывод, что дом производит энергии больше, чем потребляет. Сами жители этого светлого дома, построенного с использованием натуральных материалов, отмечают улучшение самочувствия и настроения.

Справка

В рамках проекта «Модель дома 2020 года» уже построены подобные дома в Дании — Home for Life (Дом для жизни) и Green Lighthouse (Зеленый маяк), а также в Германии, Австрии, Великобритании и Франции.

После завершения эксперимента дома будут открыты для посетителей в течение 0,5-1 года, после чего будут проданы.

nov32nov33

nov34nov35

nov36nov37

nov38nov39

nov40nov41

Ученые Академии строительства: Новостройки столицы утепляют пенопластом с помоек

nov30Эксперты рассказали жуткую правду о том, как в Киеве строят высотки.

После шокирующего июньского пожара в высотке на Шулявке (ул. Гетьмана, 1б), когда за считаные минуты огонь охватил 25 этажей из-за некачественного пенопласта-утеплителя (подробности на сайте kp.ua), о проблемах новостроек заговорила вся столица. В итоге главные строители Украины собрались на "консилиум"...

СТРОЙМАТЕРИАЛЫ СОБИРАЮТ НА МУСОРКАХ

Уже известно, что причиной пожара на Шулявке стал горючий утеплитель-пенопласт, который загорелся от тлевшего под стенами дома мусора. Из-за неправильной установки утеплителя огонь, поддуваемый ветром, за считаные минуты пролетел до самого верха, охватив все здание снаружи. По счастливой случайности никто не пострадал, но в одной из квартир хозяева не успели закрыть окна, и пламя ворвалось туда и сожгло жилище.

- На высоте более 26 метров (то есть выше 9-го этажа) пенопластом утеплять фасады нельзя в принципе! Тем более горючим, как тот, что был на Шулявке. А у нас практически все объекты повышенной этажности по городу стоят, укрытые пенопластом, - говорит член-корресподент Академии строительства Украины Анатолий Нечепорчук. - Но виноват в этом не материал, а застройщик, который в попытке сэкономить готов на все.

На одном квадратном метре пенопласта (если заменить негорючий материал на дешевый горючий) застройщик может сэкономить до 90 гривен. А на целой высотке - миллион! Но часто за утеплитель застройщики не платят вообще! И на фасады пускают обычный упаковочный пенопласт - тот, которым фиксируют в коробках телевизоры и холодильники.

- Его строители просто собирают на свалках! - негодуют эксперты.

По словам Анатолия Нечепорчука, загореться в Киеве может практически любая новостройка - почти все они утеплены либо некачественным материалом, либо с нарушением норм.

- Я не видел на стройках киевских высоток нормального негорючего пенопласта, - уверяет специалист. - Везде, где я бывал и проверял (а это десятки высоток), используемый как утеплитель пенопласт оказывается упаковочным, а не кондиционным. То есть легковоспламеняющимся! Причем на уровне проекта все всегда отвечает нормам. А на деле мы не можем, к сожалению, прийти и оторвать кусок обшивки, чтобы проверить качество материала.

ШТРАФ ДЛЯ ЗАСТРОЙЩИКОВ - 170 ГРИВЕН

А в это время в Государственной инспекции техногенной безопасности только разводят руками - повлиять на застройщика они не могут даже рублем: максимальный штраф за нарушение пожарной безопасности строящихся зданий всего 170 гривен.

- Причем инспектор имеет право прийти проверить стройку ровно раз в год. А сейчас высотки растут словно грибы - иногда быстрее, чем за 12 месяцев, - рассказывает главный инспектор нормативно-технической работы Гостехногенбезопасности Алексей Гладышко. - Получается, что все ограничивается одной проверкой. Плюс предупреждать о своем приходе мы должны за

10 дней. А за это время застройщик успевает все подчистить.

А уголовной ответственности за нарушение строительных норм застройщик вовсе не несет. В общем у них "все схвачено".

ВОПРОС РЕБРОМ

Чем опасны утепленные фасады

В последние годы стало популярно обшивать дома поквартирно. На высотках то тут, то там яркими пятнами выделяются латки утеплителя. Эти работы проводятся с применением пенопласта и не всегда по нормам, а значит, также могут вести к пожару.

- Самостоятельное утепление фасадов до добра не доведет, - считает член-корреспондент Академии строительства Украины Анатолий Нечепорчук. - Я не видел ни одного случая, чтобы такая обшивка была выполнена правильно. А ведь такое утепление заказывается, за него платят сами киевляне!

Поэтому если уж заказали такие работы, то лучше сами купите правильный - негорючий - утеплитель. И проследите, чтобы именно его положили на стены.

Ольга КРОМЧЕНКО

«Комсомольская правда в Украине»

Зоны риска на стройплощадке - должны стать зонами большей ответственности

nov26

10 июля 2012 года в ИА «Укринформ» редакция строительного портала bprice.ua при участии Ассоциации «Производители пенопласта» Украины организовали пресс-конференцию на тему «Новостройки в зоне риска», в ходе которой ведущие эксперты строительного рынка ответили на актуальные вопросы: кто должен контролировать пожарную и техногенную безопасность на стройплощадке и как вернуть контроль над стройками.

Как показывает практика, соблюдение государственной политики относительно пожарной и техногенной безопасности в Украине не всегда совпадает с частными интересами. Так, в попытке сэкономить на разных этапах реализации объекта, появляется соблазн обойти нормативы, что в результате приводит к необратимым последствиям.

Проблема современного строительства заключается в том, как при существующей системе контроля, участникам строительного рынка удается уклоняться от нормативной базы.

nov27

Ведь элементарное несоблюдение четких указаний, в частности ДБН, может не только дискредитировать современные технологии и материалы, но и подорвать доверие к новостройкам в целом.

Стоит отметить, что в нормативной строительной базе особое место уделено именно соблюдению техники пожарной безопасности. При развивающемся строительном рынке современных и эффективных строительных изделий, необходимость соблюдения норм становится особо острой. Новые технологии требуют особой ответственности за их применение.

nov28

Так, любой материал в руках недобросовестного исполнителя может стать источником угрозы для здоровья и жизни.

Ненормативное сочетание материалов и конструкций приводит к увеличению рисков на строительных площадках.

Таким образом, соблюдение зон ответственности каждого участника строительного процесса в результате приведет к сокращению рисков в строительстве вцелом.

Об этом во время пресс-конференции высказались Коваленко Вячеслав Дмитриевич, главный эксперт ДП «Укргосстройэкспертиза»; Василий Тимкович, действительный член Академии строительства Украины, главный инженер «УкрНИИпроектреставрация»; Александр Ротов, первый заместитель председателя Совета директоров Конфедерации Строителей Украины; Анатолий Нечепорчук, к.т.н., член-корреспондент Академии строительства Украины и член Аттестационной архитектурно-строительной комиссии Минрегиона; Игорь Султанов, президент Ассоциации «Производители пенопласта» Украины;
Алексей Гладышко, главный инспектор нормативно-технической работы Государственной инспекции техногенной безопасности Украины.

nov29

 

Вiдбулася конференцiя ''Пiдвищення енергоефективностi будiвель i споруд - методологiя, конструктивнi принципи, ефективнi конструкцii, матерiали та iнженерне обладнання"

nov25

Поспiшаeмо повiдомити, що з 20 по 23 лютого 2012 р., при пiдтримцi Мiнiстерства регiонального розвитку, будiвництва та ЖКГ Украiни, Державного науково-дослiдного iнституту будiвельних конструкцiй, ТК 302 "Енергоефективнiсть будiвель i споруд", Асоцiацii "Всеукраiнський союз виробникiв будiвельних матерiалiв та виробiв", Академii будiвництва Украiни, Академiя енергетики Украiни, Conference Group (Агенцiя БАЮТ) у м. Яремче вiдбулася науково-технiчна конференцiя "Пiдвищення енергоефективностi будiвель i споруд - методологiя, конструктивнi принципи, ефективнi конструкцii, матерiали та iнженерне обладнання".

Метою проведення Конференцii була координацiя зусиль фахiвцiв в галузi нормування, проектування, експлуатацii, iнспектування та експертизи будiвельних об'eктiв, направлених на пiдвищення енергоефективностi будiвель i споруд в Украiнi.
На Конференцii були освiтленi сучаснi принципи iз оцiнювання показникiв енергоефективностi будiвель, застосування ефективних технiчних рiшень, що забезпечують пiдвищення енергоефективностi будiвель.

З вступним словом та привiтанням до учасникiв конференцii звернувся директор ДП НДIБК, голова ТК 302 "Енергоефективнiсть будiвель i споруд" Фаренюк Геннадiй Григорович.

Учасниками конференцii були заслуханi провiднi фахiвцi в галузi нормування, проектування, експлуатацii, iнспектування та експертизи будiвельних об'eктiв, направлених на пiдвищення енергоефективностi будiвель i споруд в Украiнi.

Зокрема на Конференцii виступили:

- Фаренюк Г.Г., д.т.н., директор ДП НДIБК, голова ТК 302 "Енергоефективнiсть будiвель i споруд" з доповiдями "Нацiональна нормативна та законодавча база з енергоефективностi будiвель - стан та перспективи розвитку" та "Науково-практичнi досягнення з розвитку методологii оцiнювання та пiдвищення енергоефективностi будiвель"

- Нечепорчук А.А., к.т.н. заступник керiвника ПКА ТК 302 з доповiдями "Нацiональний план дiй iз забезпечення енергоефективностi житлових та громадських будiвель" та "Пiдвищення енергоефективностi на мунiципальному рiвнi"

- Кордюков М., керiвник навчального центру Мiцубiшi Електрик в Украiнi з доповiддю "Технологii Mitsubishi Electric для опалення, теплопостачання приточних установок та ГВП житлових i громадських будiвель вiд альтернативних джерел енергii". Досвiд в Украiнi"

- Коваль О.О., заступник директора науково-освiтнього iнституту iнновацiйних технологiй в будiвництвi ДВНЗ "Приднiпровська державна академiя будiвництва та архiтектури" з доповiддю "Енергоефективнiсть архiтектурно-конструктивних систем малоповерхових житлових будiвель"
Колесник E.С., науковий спiвробiтник ДП НДIБК з доповiдями "Програмне забезпечення та правила складання енергетичного паспорта будiвель" та "Основнi положення нового нацiонального стандарту ДСТУ - НБ В.1.1-127-2010

В рамках Конференцii вiдбулися екскурсii по м. Яремче та на горно-лижний курорт Буковель та фуршет .

Щиро вдячнi доповiдачам Конференцii якi надали матерiали своiх доповiдей для розмiщення на сайтах i розповсюдження серед зацiкавлених фахiвцiв галузi.

Щоб ознайомитись з усiма доповiдями вам необхiдно надати запит на адресу Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. або зателефонувати +38 (044) 332-6293, +38 (067) 770-6651 (моб.), +38 (067) 402-2912, +38 (050) 806-7090.

Поездка в Германию по программе "Менеджер по энергосберегающей санации"

03.08.2010


 

- Энергосберегающая санация зданий и синергетические эффекты.
- Энергетический баланс зданий.

nov8nov9

              До санации                              После санации 

nov10

nov11  

- Энергосберегающая санация жилищного фонда серийной застройки в Восточной Германии.

nov12

Ральф Хилленберг, Германия  (слева)

nov13 

- Планирование и управление проектами санации зданий. Менеджер Проекта.

nov14nov15

nov16nov17

- Управление жилой собственностью на примере берлинской жилищно-управляющей компании.

nov18

Группа на семинаре

- Санация фасадов зданий (фасадные конструкции, варианты теплоизоляции, варианты санации, предотвращение ошибок). Санация балконов. Санация крыш.
- Современные саморегулирующие вентиляционные окна для предотвращения повышенной влажности и плесени в квартирах (вентиляционная техника, системы вентиляции зданий).
- Опыт пилотных проектов санации многоэтажных жилых зданий на примере стран Балтийского региона.
- Немецко-Российский пилотный проект энергосберегающей санации многоэтажного дома в Санкт-Петербурге.
- Жилищный рынок, содействие жилищному строительству и повышению энергоэффективности жилищного фонда в Германии и в Украине.

Опыт Прибалтийских государств (Программа BEEN):nov24

nov19

nov20


В октябре 2010 г прошел первый  обучающий   семинар   посвященный   менеджменту энергоэффективной санации многоквартирного жилья в г.Черновцы. Планируется, что в ближайшее время подобные семинары пройдут в г.Львове, г.Харькове, г.Киеве и г.Одессе.

Листовку о проводимых мероприятиях можно скачать здесь...

iwo logo

nov22

nov23

 

 

 

Немецко-украинский проект технического сотрудничества (GTZ): «пилотный проект – энергоэффективное строительство»

nov6

nov7Немецко-украинский проект «Энергоэффективное строительство» приобретает более конкретные очертания: отбор объекта в качестве будущего пилотного проекта перешел в свою завершающую стадию. Выбор стоит перед несколькими разнообразными высококлассными проектами в различных городах Украины. По двум объектам - потенциальным участникам пилотного проекта - немецкое бюро технического сотрудничества (GTZ) уже выступает в качестве консультанта, отмечая при этом большие успехи в воплощении задуманных мероприятий по сокращению энергопотребления и эффективному использованию энергии зданий.

Инициированная в прошлом году немецким бюро технического сотрудничества (GTZ) мобильная выставка «Пассивный дом» вскоре продолжит свой путь городами Украины. После успешного старта выставки на Западной Украине и в Киеве, многие города и организации Украины проявили живой интерес в проведении у себя данного информационного мероприятия, что проявилось в многочисленных приглашениях с их стороны. На данный момент определяются города, и составляется маршрут дальнейших поездок.

 

Виробники альтернативної енергії ЄС та України представили в Ужгороді нові розробки

nov4

У четвер в Ужгороді розпочала роботу міжнародна виставка «Альтернативна енергетика та енергозбереження», яка проходить в рамках реалізації Проекту “Біоенергія Карпат” програми транскордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2012. Участь в заході взяли виробники альтернативних видів енергії з Чехії, Словаччини та України (із Закарпаття, Тернополя, Харкова, Львова та Одеси).

Як повідомив керівник “Агентства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва “Закарпаття” Закарпатської обласної ради” Валерій Грищенко виставку організували як майданчик для зустрічі потенційних бізнес-партнерів, розширення ділових відносин, наукових дискусій та обговорень, тематичних семінарів та презентацій. Водночас стартувала й заключна конференція проекту «Біоенергія Карпат» та презентація закордонних компаній у сфері альтернативної енергетики та енергозбереження, що планують розширити сферу свої діяльності на українському ринку.

Понад 30 компаній та 3 наукові установи з трьох країн представили власну продукцію та новітні розробки. В основному це сонячні панелі та колектори, обладнання для геотермальних та вітрових установок. Найбільше павільйонів на виставці зайняли виробники біоенергії та біомаси.

Участь у відкритті виставки та конференції взяли заступник голови обласної ради Андрій Сербайло, генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Бур’янова, директор агенції регіонального розвитку Валерій Грищенко, директор агенції регіонального розвитку Ярослав Тешляр (м. Кошіце, Словаччина), голова Міжгірської районної ради Іван Ярема.

Андрій Сербайло відзначив, що біоенергія – це вид енергетики, який найбільш оптимально можна ефективно використати в гірському краї. «Так, ми маємо значний потенціал. І ці можливості, як і країни Євросоюзу ми маємо застосовувати більш ефективніше», – резюмував заступник голови облради.

Янка Бур’янова висловила задоволення, що виставка стала міжнародним майданчиком для виробників альтернативних видів енергії в Карпатському регіоні. «Залежати від енергії, і в першу чергу ту, які ми нині імпортуємо – задоволення не з дешевих. Ця залежність є і дещо небезпечною для економіки. Тому впровадження альтернативних видів енергетики – наше майбутнє», – вважає дипломат.

Валерій Грищенко, відзначив, що нині майже 90 % енергії, яка споживає наша область, генерується за її межами. Водночас Закарпаття значний потенціал в плані використання енергії води, біомаси. В наших гірських населених пунктах, де й досі відсутнє газопостачання використання в якості палива відходів деревообробного виробництва – найкращий варіант.

В ході конференції менеджер агентства регіонального розвитку Ірина Щока інформувала про результати проекту «Біонергія Карпат». Проект стартував два роки тому з метою запровадження різноманітних програм з розвитку відновлювальних джерел енергії в українсько-словацьких прикордонних регіонах. Зі словацької сторони партнером виступає Агенція регіонального розвитку Кошицького краю. Пані Ірина констатувала: зробити вдалося великий об’єм роботи. Так, минулої зими у Новоселицькій школі Міжгірського району встановлено котли, які працюють на біомасі. Для Колочавської школи та адмінбудівлі словацького села Будковце виготовлено проектно-кошторисну документацію на запровадження енергозберігаючих технологій, проведено ряд тренінгів, семінарів. За участі споживачів та виробників та створено на Закарпатті Центр альтернативних відновлювальних джерел енергії. Учасники проекту відзначають, що саме такі контакти – на рівні виробників, споживачів та представників органів місцевого самоврядування, що їх організовують в рамках проекту «Біоенергія Карпат» дозволяють поширювати досвід з використання сучасних енергозберігаючих технологій у Карпатському регіоні.

Водночас, як відзначали і представники словацької та української сторін проекту чи не найголовнішим результатом роботи стало те, що в ідеї застосування альтернативних джерел енергії з’явилося чимало прихильників серед споживачів Карпатського регіону.

nov5

Ужгородський національний університет представив власну програму енергозбереження та енергоефективності

З 13 по 15 грудня 2012 року в Ужгороді, в рамках Програми прикордонного співробітництва ЄІСП  “Партнерство без кордонів”, проводилась  Міжнародна виставка “Альтернативна енергетика та енергозбереження”(проект “Біоенергія Карпат”).  УжНУ представив на ній власну программу енергозбереження та енергоефективності.

Науковці УжНУ провели переговори з одеським підприємством ТОВ “Стар Енержі» про участь у реалізації програми енергозбереження УжНУ. Учасники виставки надали чимало науково-технічних, інформаційних матеріалів в напрямку сучасних енергозберігаючих технологій. Підприємство  “Стар Енержі” передало в подарунок НДІ засобів аналітичної техніки УжНУ діючий взірець сонячного колектора для використання при вивченні спецкурсу “Енергозберігаючі технології” на кафедрі прикладної фізики,  – повідомили у відділі науково-технічної інформації УжНУ.

Україна має достатній енергетичний потенціал, але потрібне його усвідомлення та дієва стратегія реалізації, – вважають українські та міжнародні експерти

nov311 грудня 2012 року в Києві, у приміщенні Американської торгової палати в Україні відбулася міжнародна конференція «США – Україна: IV Енергетичний діалог. Самодостатнє енергетичне майбутнє України до 2030 року», організована Центром відносин CША – Україна у партнерстві з Київським міжнародним енергетичним клубом «Q-Club». У конференції взяли участь українські та міжнародні експерти, представники влади, громадських організацій, компаній в галузі енергетики, посли та представники посольств Угорщини, США, Канади, Словаччини, Великобританії.

Учасники обговорили актуальні теми та світові тенденції в енергетичній сфері, перспективи розвитку ринків як традиційних, так і альтернативних джерел енергії, дали оцінку енергетичному потенціалу України, її ролі як виробника і транзитера енергії.

Як зазначив в своїй доповіді швейцарський експерт Дж. Гратц (Вища технічна школа Цюриха, Центр з вивчення проблем безпеки), з огляду на аналіз енергетичних ресурсів Україна має значний енергетичний потенціал. Та постає запитання: чи здатна вона усвідомити це? Поки ствердної відповіді дати не можна, зважаючи на фінансовий стан Нафтогазу, значну енергозалежність від Росії, низький рівень енергоефективності економіки.

Українські експерти – президент Київського міжнародного енергетичного клубу «Q-Club» Олександр Тодійчук; екс-заступник міністра закордонних справ, президент «Грант Торнтон Україна», Олександр Чалий; екс-міністр з питань житлово-комунального господарства Павло Качур (Альянс «Нова енергія України»); директор енергетичних програм Центру «НОМОС» Михайло Гончар; голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха та інші авторитетні фахівці – висловили своє бачення викликів, енергетичних перспектив України, зокрема щодо її оптимального енергетичного балансу та енергетичної безпеки, прокоментували положення оновленої Енергетичної стратегії України до 2030 року.

«За двадцять останніх років (1991—2011 рр.) Україна значно послабила свої позиції як енерготранзитер. За цей час обсяги транзиту нафти зменшилися в 4,5 разів, а транзиту газу – в 1,5 разів, ми майже втратили нафтопереробну галузь, зменшили видобуток вуглеводнів. Це стало наслідком відсутності реалістичної та діючої державної стратегії розвитку галузі, втрати мозкового центру розвитку держави, який був би здатний вирішувати стратегічні питання, здійснювати оцінку, прогнозування, формувати державну політику в енергетиці. На сьогодні основними викликами для України в енергетичній сфері, окрім гармонізації із законодавством ЄС, російського питання (запуск Південного і Північного потоків, ціна на газ для України), модернізації ГТС тощо, є інституційна неспроможність галузі та корупція. Подолання цих викликів та створення нової енергетичної дипломатії – ось пріоритетні завдання для держави», – відзначив Олександр Чалий.

За словами заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Макухи, енергетична система України тривалий час була більш-менш стабільною, але негативні події 2006—2009 рр. похитнули цю стабільність і вказали на необхідність системних змін. Уряд вбачає першочерговими такі кроки: лібералізація ринку газу і електроенергії, гармонізація із законодавством ЄС, диверсифікація джерел постачання та одночасне збільшення внутрішнього виробництва енергії, оптимізація енергетичного міксу, реструктуризація газового сектора. Нині триває процес реформування НАК «Нафтогаз України», яким передбачено поділ функцій із транспортування, видобутку й реалізації газу. Реформування «Нафтогазу» спрямоване на підвищення ефективності роботи компанії, збільшення її привабливості для інвесторів тощо.

Олександр Тодійчук, підсумовуючи зауваження представників громадських організацій енергетичної галузі до запропонованої урядом Оновленої енергетичної стратегії, зазначив: «Чинна і «оновлена» Стратегія навряд зможе виконати ту роль, яка на неї покладається, – досягнення оптимального енергетичного балансу держави. Відповідно до Стратегії, енергетичний баланс і надалі формуватимуть проблемні атомна енергетика, вугілля, газ і нафта, а значний потенціал нетрадиційних джерел енергії залишається незатребуваним. Тому Стратегія є радше продуктом інерції думок тих, хто її створив на догоду олігархічним групам, які зацікавленні у збереженні наявного стану речей. Наслідки відсутності стратегічного підходу в питаннях розвитку енергетичної галузі, усвідомлення державних інтересів у цій сфері можемо спостерігати вже сьогодні: якщо в 2010 р. показник енергетичної безпеки України, який поки визначається за неприпустимо спрощеною методикою становив 65%, то в 2011 р. – 55% (зі 100 можливих). Україні вкрай необхідно відновити втрачений на сьогодні мозковий центр для прийняття стратегічних рішень в енергетичній сфері, залучивши незалежних експертів, науковців, представників галузевих об’єднань та громадських організацій».

Особливе зацікавлення учасників конференції та гарячі дискусії викликало обговорення таких актуальних питань, як перспективи видобутку сланцевого газу в Північній Америці, Європі та Україні, зміна розстановки сил основних гравців на світовому ринку газу, пов’язана з так званою «сланцевою революцією», енергетично орієнтована геополітична стратегія Росії, оцінка наслідків для світового газового ринку запуску «Газпромом» Північного та Південного потоків. У цьому плані корисною була інформація, надана іноземними експертами Дж.Гратцом, А.Коеном (США, фонд «Heritage Foundation»), Джеймсом Шерром (Великобританія, Королівський інститут міжнародних відносин), Ц.Філіповічем (Польща, компанія «United Oilfield Services Sp. z o.o.»).

Управляючі компанії для багатоквартирних будинків: сучасний стан та перспективи

5 грудня 2012 року в Києві, в готелі „Опера” юрист ЦДМС Нестор Швець взяв участь в заході проекту Міжнародної Фінансової корпорації (IFC) «Енергоефективність у житловому секторі України». Організатори-виконавці проекту організували публічну дискусію, яка позиціонувалася як важливий етап у розумінні ролі управляючих компаній для багатоквартирних будинків України.

Дана тематика є в сфері інтересів ЦДМС, який активно займається даним питанням.

Організатори заходу передбачали, що семінар надасть можливість учасникам заходу оцінити досвід інших країн у побудові взаємодії між ключовими гравцями ринку: управляючими компаніями, співвласниками багатоквартирних будинків, комунальними службами та фінансовими установами.

В програмі були вітальні слова від Яни Бугрімової з Координаційного центру впровадження реформ при Адміністрації Президента, виступи міжнародних експертів Марини Фурухельм з Фінляндії (юрист фінської асоціації управителів нерухомістю) та Ярослава Зілінські з Польщі (представник SEPI – Європейської асоціації управителів і агентів нерухомості). Модератором заходу був пан Гжегож Гайда.

Цікавими питаннями відзначилися:

- представники банків – ТАСКОМ-Банк, СведБанк (стосовно специфіки кредитування ОСББ і управителів);

- представники КМУ – Віра Радченко з Мінрегіонбуду, а також радник віце-прем’єр-міністра (стосовно впровадження реформ в законодавстві);

- представники управляючих компаній Києва, Харкова і ін.(стосовно специфіки ведення бізнесу в сфері управління, зокрема стосовно рівня рентабельності).

 

Також були присутні Катерина Чижик і Людмила Шанц та інші представники середовища ОСББ. Практики старалися розпитати міжнародних експертів про наболілі проблеми в Україні, та їх поради стосовно вирішення таких проблем.

Всі присутні з цікавістю ознайомилися з доповідями і думками міжнародних експертів, а ті, в свою чергу відкрили для себе проблематику України. Завдяки заходу з’явилися перспективи подальшої плідної співпраці на міжнародному та національному рівнях для вдосконалення системи управління житловою нерухомістю в Україні.

Німеччина допоможе Україні налагодити виробництво біопалива

11.12.2012

Україна та Німеччина активізують співпрацю в галузі біоенергетики. Також ФРН сприятиме впровадженню у 2013-2014 роках перспективних проектів з виробництва біопалива в Україні. Про це йшлося на українсько-німецькій нараді з питання співпраці щодо розвитку виробництва енергії з біомаси, передає прес-служба Мінагрополітики.

У заході взяли участь представники Мінагрополітики, Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини, Посольства ФРН в Україні, Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробовування техніки ім. Л. Погорілого та навчального науково-технічного інституту НУБіП.

Директор Департаменту інженерно-технічного забезпечення та сільськогосподарського машинобудування Мінагрополітики України Олександр Григорович проінформував німецьку сторону про позитивні зміни, які відбулися у вітчизняному законодавстві в частині сприяння виробництву біопалива. Також фахівець проаналізував сировинний потенціал України для розвитку біоенергетики та визначив перспективні напрямки співпраці між українськими та німецькими підприємствами щодо виробництва енергії з біологічної сировини.

Голова відділу співробітництва з країнами Центральної та Східної Європи Юрген Кайнхорст Федерального міністерства, у свою чергу, висловив готовність Німеччини надати у 2013 році технічну допомогу для розвитку біоенергетики в Україні. Також він наголосив, що для впровадження пілотних об'єктів можуть бути залучені німецькі інвестиції.

Директор Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробовування техніки ім. Л. Погорілого Володимир Кравчук та директор ННТ НУБіП Валерій Дубровін презентували проекти створення пілотних біоенергетичних комплексів, які передбачають виробництво теплової енергії та біогазу з відходів сільськогосподарського виробництва із застосуванням сучасних німецьких технологій та обладнання.

Місцеві громади Тернопільщини активно долучаються до участі у проекті ЄС/ПРООН

07.12.2012,  Тернопільська ОДА

Відповідно до угоди про партнерство між Тернопільською обласною державною адміністрацією, обласною радою та Програмою розвитку Організації об'єднаних націй в області триває реалізація другої фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Про це повідомив заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Василь Гецько.

Основними напрямками діяльності у 2012 році є: відновлення соціальної та комунальної інфраструктури; діяльність з відтворення методології; початок реалізації економічного компоненту (створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів); підготовка до впровадження компоненту з інноваційного енергозбереження.

У першому напрямку беруть участь 9 районів, зокрема: Борщівський, Гусятинський, Зборівський, Козівський, Кременецький, Лановецький, Підволочиський, Підгаєцький і Шумський. Укожному із них було визначено 4 основних та 4 резервних місцевих рад (в Гусятинському районі – 5 основних). Таким чином, загальна кількість сільських, селищних та міських рад, в яких реалізуються мікропроектні пропозиції становить 37.

Отримали перші транші Проекту – 36 громад, другі транші – 32 громади, треті транші – 18 громад. Повністю завершені ремонтно-будівельні роботи на 24 об’єктах.

Загальний бюджет затверджених проектів становить майже майже 6,4 млн. гривень, в тому числі: бюджет проекту 2,9 млн. гривень, місцеві бюджети – 2,74 млн. гривень та кошти громад – 760 тис. гривень.

По другому напрямку щодо відтворення методології проекту в області відібрано 5 районів (Чортківський, Теребовлянський, Бучацький, Козівський та Шумський), в яких планується реалізувати 16 мікропроектів.

Станом на 1 грудня 2012 року в 3 районах області, зокрема в Бучацькому, Теребовлянському і Чортківському районах, відібрано по 4 громади в яких будуть реалізовуватись проекти.

Зокрема, 10 проектів з енергозбереження (школи, садочки) і 2 – охорона здоров’я (ФАПи). Громадські організації у селах Ліщанці Бучацького р-ну, Дарахів, Ласківці, Підгайчики та Хмелівка Теребовлянського р-ну, Залісся, Давидківці Чортківського району відкрили рахунки в органах державного казначейства.

Учасники засідання відзначили зростання рівню довіри до проекту та активність місцевих громад.

Підсумовуючи Василь Гецько висловив впевненість, що реалізація Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у 2012 році буде успішно завершена, а також знайде своє продовження в наступному році.

2013 рік - рік енергозбереження у Вінницькій області

Цей факт в черговий раз підтвердили члени робочої групи під час засідання, яке відбулось 28 листопада під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Івана Мовчана.
Основною причиною зібрання став обмін набутим досвідом після робочої поїздки фахівців Вінниччини до Волинської області. Там наші спеціалісти відвідали два райони та ознайомилися з роботою котелень на альтернативних джерелах теплоенергії. Слід відмітити, що Волинь майже повністю відмовилась від використання газу.Заслухавши пропозиції членів робочої групи щодо застосування набутого досвіду Іван Мовчан зазначив, що з урахуванням практичних напрацювань Волинської області потрібно відпрацювати чітку «покрокову» програму з використанням і врахуванням усіх як природних, так і технічних можливостей нашої області. За його словами, ця програма повинна враховувати і площі, що використовуватимуться для заліснення, і склади для сушки та збереження деревини, а найголовніше - забезпечити споживача альтернативних видів палива. Тому, відмітив Іван Мовчан, перш за все необхідно здійснити відповідну модернізацію котелень

У зв‘язку з тим, що усі котельні області одночасно неможливо перевести на альтернативні види палива, тому членами робочої групи було прийнято рішення визначити як пілотні три райони області, а саме: Вінницький, Калинівський та Тиврівський, де сконцентрована найбільша кількість газових котлів у соціальних закладах, і переобладнати їх для альтернативних видів палива. Це буде перший етап реалізації програми по енергозбереженню.

На модернізацію котелень та створення бази по виробництву біологічного палива заплановано передбачити біля 10 млн.грн. з обласного бюджету. За підрахунками експертів, впровадження першого етапу програми зекономить біля 13,8 млн.грн.

Підводячи підсумки засідання, Іван Мовчан дав доручення розробити бізнес – план, де детально розрахувати і передбачити усі можливі витрати, аби перевести на альтернативні види палива котли у трьох вищезазначених районах. Це дасть можливість з акумулювати значні кошти на території області і спрямувати їх на вирішення важливих соціальних питань.

Сто мільйонів зекономили на Харківщині, впроваджуючи енергозберігаючі технології

Всього зекономлено 96,2 тис. тонн умовного палива, при цьому заощаджено майже 97,8 млн.грн.

У першому півріччі 2012 року в господарському комплексі та бюджетній сфері області впроваджено майже 2 тис. енергозберігаючих заходів на загальну суму 79, 317 млн.грн., у тому числі 74,7 млн.грн. склали власні кошти підприємств, 2,4 млн.грн. – кошти з місцевого бюджету, 1 млн.грн. – кошти держбюджету та 1,2 млн.грн. – інші джерела фінансування, повідомляє прес-служба облради.

Про це повідомили сьогодні на засіданні постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства, промисловості, будівництва, транспорту, шляхів і зв’язку.

Станом на 1 липня 2012 року рівень газифікації області складає 70,8%, у тому числі міст та селищ міського типу – 82,8%, сіл 54,1%. Впродовж І півріччя введено в експлуатацію 2,598 км газопроводів, газифіковано 1,329 тис. квартир та домоволодінь.

Впровадження енергозберігаючих технологій в Україні – кращий досвід провідних компаній

novunu1

30.11.2012

29 листопада Міжнародний енергетичний центр ім. І. Люндіна Благодійного фонду Богдана Гаврилишина за сприяння провів практичний семінар на тему «Впровадження енергозберігаючих технологій в Україні».

Олександр Тодійчук – директор Центру – розповів про ази енергозбереження в побуті та порівняв кількість енергоспоживання в Україні та Європейському Союзі.

У семінарі взяли участь представники провідних українських компаній-лідерів в сфері енергозбереження: «Колві Євротерм» та «VEKA Україна». Вони поділились цінним досвідом компаній міжнародного рівня та перспективами впровадження енергозберігаючих технологій в Україні.

novunu2

Зокрема, слухачі дізнались про діючі і завершені проекти «Колві Євротерм» такі як переоснащення міста Трускавець, міста Буча та вражаючі ефекти економії від використання сучасних енергоефективних котлів. Заступник директора центру енергоменеджемента Олег Мирончук ознайомив з інформаційними технологіями диспетчерського керування режимами складних систем виробництва і розподілу теплової енергії, що дозволяє знизити витрату палива на 5-10%.

Компанія «VEKA Україна» є частиною Німецької групи компаній VEKA із представництвами по всьому світі, що виробляє ультрасучасні віконні профілі найвищої якості. Провідний спеціаліст компанії Костянтин Костюк розповів про характеристику якісних вікон – служити перешкодою для протягів, холоду і вологи, запобігати надлишковим тепловтратам і небажаному проникненню вологи та холоду в приміщення, знижувати шумове навантаження.

Практичний семінар супроводжувався жвавою дискусією та неабияким зацікавленням молодих слухачів з різних вузів та міст України.

Уряд звільняє від ПДВ енергозберігаюче обладнання, яке не виробляється в Україні

Уряд вніс зміни до переліку товарів, які звільняються від ПДВ. Відповідну постанову «Про внесення змін до переліку енергозберігаючих  матеріалів, обладнання, устаткування та комплектуючих, що звільняються від ввізного мита та операції з увезення яких на митну територію України звільняються від обкладення податком на додану вартість» Кабінет Міністрів прийняв 19 листопада 2012 року.

Це сприятиме стимулюванню здійснення заходів з енергозбереження на підприємствах вугільної галузі, впровадження енергозберігаючих технологій, модернізації та технічному переоснащенню вітчизняних вугледобувних підприємств. Що в свою чергу, створить умови для прискорення переходу вітчизняних підприємств до використання світових стандартів у галузі енергозбереження та ефективного використання енергетичних ресурсів для підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції на внутрішньому та світовому ринках.

Документом доповнюється відповідний перелік, затверджений постановою КМУ від 14 травня 2008 року №444, додатковими товарними позиціями. Зміни стосуються товарів, аналоги яких не виробляються в Україні та щодо яких можуть бути надані встановлені законодавством преференції. Для останніх обов’язковим є висновок державної експертизи з енергозбереження про відповідність проекту, за яким ввозяться товари, вимогам нормативно-правових актів і нормативно-технічних документів у сфері енергозбереження.

Очікується, що це рішення Уряду сприятиме отриманню позитивних ефектів у економічній, інвестиційно-інноваційній, енергетичній та соціальній сферах. Зокрема, сприятиме підвищенню не лише енергоефективності вугледобувних підприємств, а й збільшенню обсягів видобутку вугілля.

Микола Пашкевич презентував проект Національного плану дій з енергоефективності України до 2020 року

Голова Держенергоефективності Микола Пашкевич у Брюсселі представив проект Національного плану дій з енергоефективності України. Презентація відбулася у рамках 8 засідання Платформи №3 «Енергетична безпека»Східного Партнерства.

Національний план розраховано до 2020 року. Він охоплює 4 сфери економічної діяльності – послуги, житловий сектор, промисловість та транспорт.

«Головна мета Плану – забезпечення до 2020 року планового енергозбереження в обсязі 9% від середнього кінцевого внутрішнього споживання енергії. Це – складне, але цілком реальне завдання» – заявив Микола Пашкевич.

Подготовлены изменения к ДБН В.2.6-31:2006

В 2013 году будут введены изменения к ДБН В.2.6-31:2006, которые повысят требования к энергопотреблению зданий и теплосопротивлению ограждающих конструкций

Суммарная мощность солнечных парков Activ Solar к ноябрю 2012 года достигла 300 МВт

solarАвстрийская компания Activ Solar отмечает, что суммарная мощность построенных ею за последние 2 года солнечных электростанций достигла300 МВт.

Подробнее...

ОСББ почали отримувати пільгові кредити від держави

На отримання пільгових кредитів на ремонти та утеплення будинків від ОСББ надійшло заявок майже на 90 мільйонів гривен. Принаймні так кажуть в уряді. Це вдвічі менше, ніж може запропонувати бюджет.

До того ж співвласники багатоповерхівок мають провести енергоаудит. А ця процедура досить затратна і по кишені  не усім. ОСББ почали отримувати  пільгові кредити від держави. Гроші можна взяти на капітальний ремонт будинків, їх утеплення, заміну ліфтів чи лагодження дахів.

Подробнее...

До 2016 року в києві планують здійснити термомодернізацію трьох житлових масивів

«Міський енергетичний план Києва на 2012-2016 роки», який під час засідання сесії Київради підтримали 83 депутати, підвищить енергетичну та екологічну безпеку міста, збільшить частку відновлювальних джерел у балансі генерації теплової енергії, а також сприятиме скороченню витрат бюджетних коштів на оплату спожитих енергоносіїв за рахунок зменшення споживання енергетичних ресурсів закладами бюджетної сфери.

Зауважимо, це перший план комплексної модернізації системи централізованого теплопостачання Києва, розрахований на 5 років. Він спрямований на виконання Стратегії розвитку Києва до 2025 року та на виконання Угоди мерів країн ЄС, до якої приєднався і Київ.

До 2016 року міська влада планує здійснити термомодернізацію житлових масивів «Теремки», «Виноградар» та «Мінський». Це дозволить знизити потребу будинків у тепловій енергії більш ніж на 60% та подовжити їхню експлуатацію ще на 50 років.

Зауважимо, «Міський енергетичний план Києва» створений за новою європейською методологією групою вітчизняних фахівців у співпраці з інженерними та енергетичними компаніями міста за програмою допомоги уряду Сполучених Штатів Америки.

Німці вчать українців заощаджувати енергію

016240105 40100Німецькі фахівці діляться з українськими колегами досвідом у сфері ефективного енергозбереження. В чотирьох українських містах реалізують пілотні проекти термомодернізації лікарень, шкіл і дитсадків.

Зростання цін на енергоносії, схоже, змусить Україну зайнятися вирішенням питання зниження енерговитрат та економії електроенергії у соціальному секторі. Комунальні послуги шкіл, дитячих садків та лікарень оплачують з міських бюджетів. Більшість цих установ були споруджені в 1960-70-х роках, коли енергоефективність не була пріоритетом, а витрати на енергозабезпечення не мали великого значення.

За словами завідуючого кафедри теплотехніки та енергозбереження Київського політехнічного інституту Валерія Дешка, для того, щоб зменшити витрати на енергозабезпечення, такі будівлі необхідно ремонтувати. Експерт радить не тільки покращити теплоізоляцію споруд, але й модернізувати систему опалення. Наразі Україна зіткнулася з такими ж проблемами, як і Східна Німеччина на початку 90-х років, говорить Дешко і додає: "В цьому плані досвід Німеччини для нас - це те, що потрібно використовувати".

Подробнее...

Для термомодернізації житлового фонду необхідно 300 млрд. грн. – Мінрегіонбуд.

 

Термомодернізація житлового фонду України потребує 300 млрд. грн. Про це вчора у прямому ефірі програми "Досвід" на Першому Національному телеканалі повідомив директор Департаменту проектного управління систем життєзабезпечення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Станіслав Захаров.

 

"За рахунок тепла в будинках ми зможемо споживати палива в 2 рази менше, ніж зараз. За великим рахунком – це 4-5 млрд. кубометрів газу. Але все це також дуже дорого. Для того, щоб термомодернізувати наш житловий фонд – 400 млн. квадратних метрів – з розрахунку 700 грн. за квадратний метр необхідно десь 300 млрд. грн. Це велика сума", – сказав він.

Подробнее...

Впровадження енергозберігаючих технологій у серпні 2012 року

За уточненими даними, у першому півріччі 2012 року в Волинській області впроваджено 637 енергозберігаючих заходів, на впровадження яких використано 98,35 млн. грн., що на 50,35 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року. Розрахунковий економічний ефект, отриманий від впровадження вказаних заходів становить 81,2 млн. гривень.

Згідно з дорученням голови обласної державної адміністрації від 13.05.2010 № 2259/17/2-10 та протоколу виїзної наради у Турійському районі від 18 травня 2010 року проводяться роботи із реконструкції існуючої (або непрацездатної) мережі зовнішнього освітлення області в розрізі доріг різних категорій. Станом на 27.08.2012 року загальна кількість світильників систем зовнішнього освітлення, що функціонують в населених пунктах області становить 37110 одиниць, рівень оснащення світильниками в середньому по області становить 65,3 відсотка. Відповідний показник для сільських населених пунктів та райцентрів (без урахування міст обласного значення) зріс у порівнянні з серпнем 2011 року із 41,9 до 55,1 відсотка.

Подробнее...

У харкові реалізується програма із впровадження енергозберігаючих технологій в галузі жкг.

imageПрограма енергозбереження включає комплекс заходів, спрямованих на модернізацію обладнання, зниження енергоємності виробництва та використання енергозберігаючих технологій. Дев’ять місяців поточного року на комунальному підприємстві "Харківські теплові мережі" працювали саме в ключі енергоефективності. Зокрема, провели капітальний ремонт 20 котлів, встановили теплолічильники та засоби авторегулювання подачі тепла. Подібні заходи дають можливість зекономити ресурси у значній кількості.

Сергій Андрєєв генеральний директор КП "Харківські теплові мережі":

«Больше 2 млн кубических метров газа, около миллиона тысяч киловатт часов електроенергии, около 7 млн геокаллорий тепла Ожидаемая экономия от внедрения этих мероприятий 7 млн 100 тыс. гривен СКЛ все мероприятия у нас рассчитаны на год я отчитываюсь по данным за 9 месяцев и несмотря на то что идет отопительный сезон работе по модернизации и внедрению енергосберегающих технологий продолжаются круглогодично и будут продолжаться в 4 квартале».

Не відстає від "Теплових мереж" і "Водоканал". На підприємстві розділили заходи програми енергоресурсозбереження на 2 частини - організаційні та технологічні. До перших належать заходи з контролю за раціональним використанням ресурсів та оптимізація роботи усього підприємства. До технологічних - перекладка застарілих водопровідних вводів, оптимізація роботи насосних станцій тощо.

Іван Корінько генеральний директор КП "Харківводоканал":

«За эти 9 месяцев 12 года общая экономия составила 19 млн гривен, по организационным 13 млн, только стоимость сэкономленных  материалов, топливных ресурсов у нас 10 млн за 9 месяцев».

У планах підприємства - скорочення витрат електроенергії, зниження об’єму необлікових стоків та інші заходи спрямовані на скорочення витрат води. Системні роботи з підвищення енергоефективності обладнання та впровадження нових технологій ведуться на всіх комунальних закладах міста.

 

Впровадження програми "управитель житловою нерухомістю»: підсумки проекту

groupПерші випускники курсів підвищення кваліфікації працівників ЖКГ за програмою «Управитель житловою нерухомістю» отримали державні посвідчення

1-10 листопада 2012 р. у Львові відбувся перший повноцінний курс навчання для голів ОСББ, працівників комунальних підприємств і управляючих компаній, організований Львівською громадською організацією «Центр досліджень місцевого самоврядування» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Навчання було проведено на базі Навчальної програми «Управитель житловою нерухомістю», розробленої громадською організацією «Центр досліджень місцевого самоврядування» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Доопрацювання навчальної програми «Управитель житловою нерухомістю» і пілотне впровадження в містах Західної України».

Проект здійснювався протягом 2012 року у партнерстві з міськими радами Чернівців, Хмельницького, Ужгорода, Львова, а також Відділом супроводу ОСББ Львівської міської ради і Курсами підвищення кваліфікації працівників житлово-комунального господарства при Національному університеті «Львівська політехніка».

Подробнее...

ОСББ Луцька взяли мільйонні кредити в уряду

d2c44bf39dcd0ffc8fe7270450ba6c4c-1v2gwjy6gcn7Шість об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) Луцька підписали угоду, згідно з якою їм надається кредит у розмірі 3,7 мільйонів гривень для проведення капітальних ремонтів будинків та заміни ліфтів.

Підписання угоди відбулося 12 листопада у приміщення Волинської облдержадміністрації.

Про це повідомляє volynpost.com.

Документи підписували перший заступник голови Волинської ОДА Олександр Башкаленко, голова правління Асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків «Лучани» Юлія Сабатюк та директор Волинського регіонального управління Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Олександр Максимчук

«Це прорив, який важко передати», - охарактеризував програму Олександр Башкаленко. 

Поки що брати участь у програмі зголосилися лише шість ОСББ, втім, на черзі ще кілька об’єднань, які ще вивчають доцільність участі у програмі. 

Подробнее...

У Львові проводитимуть енергоаудит будинків, що входять в ОСББ

7f2d92cd67f2ee2982aeab8e53d45e60-688q9l6w6x9pПісля підписання меморандуму про співпрацю між Львівською міською радою та Міжнародною фінансовою корпорацією відбулась презентація проекту «Енергоефективність у житловому секторі України (UREEP)» для голів ОСББ.

Про це повідомляє Галінфо.

Головам Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків розповідали про користь енергоаудиту як першої сходинки до впровадження енергозберігаючих технологій у їхніх будинках, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«Для того, щоб ми могли говорити про фінансування ремонтів ОСББ, ми повинні мати реальні проекти, які банки або інші установи могли б фінансувати, тобто власне енергоаудити. На базі цих енергоаудитів, з допомогою ресурсного центру і спеціалістів Міжнародної фінансової корпорації буде можливість створити бізнес-плани, тобто фінансові розрахунки, які треба буде вже навесні мешканці з можуть реально прийняти рішення, що конкретно в кожному будинку робити», - розповів Гжегож Гайда, керівник проекту «Енергоефективність у житловому секторі України (UREEP)». 

Подробнее...

Школы и сады в Москве станут экологичней, но дороже

Столичный департамент природопользования планирует внедрить при возведении социально значимых объектов стандарты, выработанные для олимпийских сооружений, передали «Известия» сообщение пресс-службы департамента. По данным газеты, это может в 1,5 раза повысить стоимость строительства детсадов, больниц и школ. Речь идет об использовании «зеленых стандартов». То есть системы экологической оценки зданий. Пройти такую сертификацию можно при выполнении длинного перечня требований. Главное из них — строительство и эксплуатация здания не должны наносить вред здоровью человека и окружающей среде. Так, для хозяйственных нужд в здании должны использоваться дождевые воды, скапливаемые на кровлях, а также энергия тепла и солнца. Кроме того, предполагается озеленение крыш. Строительные материалы должны полностью утилизироваться или повторно использоваться, особенно приветствуются материалы из растительного сырья. Как сообщили в департаменте: «На начальном этапе их применение при проектировании, строительстве и эксплуатации зданий будет рекомендательным, а в перспективе обязательным. Данную практику со временем планируется распространить и на жилой фонд».

Подробнее...

Энергоярлыки для окон

Актуальность энергопаспортизации окон и визуализации их характеристик давно ощущается специалистами строительной отрасли. Предлагаем информацию о возможном решении этой проблемы. Смотреть статью

ДСТУ ISO 7730:2011

123ТК 302 "Энергоэффективность зданий и сооружений" подготовлен к рассмотрению Минрегионом проект ДСТУ ISO 7730:201Х «Ергономіка теплового середовища. Аналітичне визначення та інтерпретація теплового комфорту на основі розрахунків показників PMV і PPD і критеріїв локального теплового комфорту», который позволит после ввода в действие в 2012 году проводить оценку качества жилой среды на современном уровне. Для оперативной отработки проектов документов ТК 302 на сайте ТК 165 в порядке сотрудничества создан информационный раздел, позволяющий ускорить процесс обсужения возникающих проблем, что положительно скажется на объеме и качестве евронорм, адаптируемых в национальную нормативную базу.

Экодома «Solar»

kazancev-solarЭкодома «Solar» российского архитектора получили международную премию «Energy Globe World Award».

В конкурсе 2010/11 участвовали архитекторы из более чем 100 стран, представившие проекты в области “зеленой” энергетики, рационального использования ресурсов Земли, эко-архитектуры.

Традиционно в конце года были вручены премии победителям в пяти категориях. Одним из них стал архитектор Павел Казанцев, профессор кафедры Архитектуры и градостроительства ДВФУ. Его серия деревянных каркасных домов с солнечным отоплением «Solar» обеспечивают порядка 80% потребности в отоплении за счет солнца.

В 2009 году в Центре инновационного домостроения ДВФУ было внедрено поточное производство таких домов. Производство и монтаж одного модуля требуют не более 12 часов.

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...