Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее

У Львові проводитимуть енергоаудит будинків, що входять в ОСББ

7f2d92cd67f2ee2982aeab8e53d45e60-688q9l6w6x9pПісля підписання меморандуму про співпрацю між Львівською міською радою та Міжнародною фінансовою корпорацією відбулась презентація проекту «Енергоефективність у житловому секторі України (UREEP)» для голів ОСББ.

Про це повідомляє Галінфо.

Головам Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків розповідали про користь енергоаудиту як першої сходинки до впровадження енергозберігаючих технологій у їхніх будинках, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«Для того, щоб ми могли говорити про фінансування ремонтів ОСББ, ми повинні мати реальні проекти, які банки або інші установи могли б фінансувати, тобто власне енергоаудити. На базі цих енергоаудитів, з допомогою ресурсного центру і спеціалістів Міжнародної фінансової корпорації буде можливість створити бізнес-плани, тобто фінансові розрахунки, які треба буде вже навесні мешканці з можуть реально прийняти рішення, що конкретно в кожному будинку робити», - розповів Гжегож Гайда, керівник проекту «Енергоефективність у житловому секторі України (UREEP)». 

«У 2009 році з міського бюджету на ремонт у ОСББ виділили 2 млн 110 тис грн., у 2010 році – 1 млн 235 тис грн., у 2011 році планувалось 18 млн грн., а фактично виділено було 3 млн 60 тис грн. На жаль, не всі заходи нам вдалось виконати, та й станом на сьогодні бюджетні запити від ОСББ становлять 25 млн 236 тис грн. Проте, реально оцінюючи можливості бюджету, розуміємо, що, на жаль, лише коштами з міського бюджету ми собі раду не дамо. Тому сподіваємося на плідну співпрацю з Міжнародною фінансовою корпорацією саме в напрямку ефективного відновлення і ремонту будинків ОСББ», - зазначила Галина Когут, керівник ресурсного центру для розвитку ОСББ.

Нагадаємо, проектом «Енергоефективність у житловому секторі України (UREEP)» передбачено проведення за кошти Міжнародної фінансової корпорації та часткового співфінансування ОСББ до 100 енергоаудитів. Внески ОСББ будуть здійснюватися відповідно до наступного розподілу витрат:

Перші 25 енергоаудитів – 10% вартості енергоаудиту сплачують ОСББ, 90% - за рахунок коштів IFC;

Наступні 25 енергоаудитів – 25% вартості енергоаудиту сплачують ОСББ, 75% - за рахунок коштів IFC;

Останні 50 енергоаудитів – 50% вартості енергоаудиту сплачують ОСББ, 50% - за рахунок коштів IFC.

Базуючись на висновках енергоаудитора, а також виходячи з бажання мешканців ОСББ, фінансовим експертом IFC буде розроблено бізнес-плани для львівських ОСББ, правління яких (на підставі Рішення загальних зборів) в майбутньому зможе використати ці документи для комерційного або пільгового кредитування, а також при залученні інших форм фінансування для впровадження енергозберігаючих технологій у своїх будинках.

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...