У харкові реалізується програма із впровадження енергозберігаючих технологій в галузі жкг.

imageПрограма енергозбереження включає комплекс заходів, спрямованих на модернізацію обладнання, зниження енергоємності виробництва та використання енергозберігаючих технологій. Дев’ять місяців поточного року на комунальному підприємстві "Харківські теплові мережі" працювали саме в ключі енергоефективності. Зокрема, провели капітальний ремонт 20 котлів, встановили теплолічильники та засоби авторегулювання подачі тепла. Подібні заходи дають можливість зекономити ресурси у значній кількості.

Сергій Андрєєв генеральний директор КП "Харківські теплові мережі":

«Больше 2 млн кубических метров газа, около миллиона тысяч киловатт часов електроенергии, около 7 млн геокаллорий тепла Ожидаемая экономия от внедрения этих мероприятий 7 млн 100 тыс. гривен СКЛ все мероприятия у нас рассчитаны на год я отчитываюсь по данным за 9 месяцев и несмотря на то что идет отопительный сезон работе по модернизации и внедрению енергосберегающих технологий продолжаются круглогодично и будут продолжаться в 4 квартале».

Не відстає від "Теплових мереж" і "Водоканал". На підприємстві розділили заходи програми енергоресурсозбереження на 2 частини - організаційні та технологічні. До перших належать заходи з контролю за раціональним використанням ресурсів та оптимізація роботи усього підприємства. До технологічних - перекладка застарілих водопровідних вводів, оптимізація роботи насосних станцій тощо.

Іван Корінько генеральний директор КП "Харківводоканал":

«За эти 9 месяцев 12 года общая экономия составила 19 млн гривен, по организационным 13 млн, только стоимость сэкономленных  материалов, топливных ресурсов у нас 10 млн за 9 месяцев».

У планах підприємства - скорочення витрат електроенергії, зниження об’єму необлікових стоків та інші заходи спрямовані на скорочення витрат води. Системні роботи з підвищення енергоефективності обладнання та впровадження нових технологій ведуться на всіх комунальних закладах міста.