Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее

ОСББ почали отримувати пільгові кредити від держави

На отримання пільгових кредитів на ремонти та утеплення будинків від ОСББ надійшло заявок майже на 90 мільйонів гривен. Принаймні так кажуть в уряді. Це вдвічі менше, ніж може запропонувати бюджет.

До того ж співвласники багатоповерхівок мають провести енергоаудит. А ця процедура досить затратна і по кишені  не усім. ОСББ почали отримувати  пільгові кредити від держави. Гроші можна взяти на капітальний ремонт будинків, їх утеплення, заміну ліфтів чи лагодження дахів.

Перші угоди вже уклали, зокрема, на Донеччині, Вінниччині та Волині. Гроші видає Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву на 10 років під три відсотки. До кінця 2012-го на відповідні потреби із бюджету виділили 40 мільйонів гривень. А заявок від ОСББ надійшло аж на 89 мільйонів.

Анатолій Близнюк, міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ: " Є договір. І якщо ви керівник ОСББ - то йдіть туди, дивіться на яких умовах ви отримаєте, дивіться , який економічний ефект від цього буде і швидше це робіть. Бо це треба всім".

Взяти кредит на утеплення можуть не всі. Бо спочатку треба провести енергоаудит у будинку. Тобто, довести, що стіни справді пропускають холод. Така ревізія коштує від восьми до десяти тисяч гривень. І викласти кошти ОСББ мають із власного гаманця. А це - під силу не усім. Хоча і зізнаються: обшивши стіни, вдасться значно економити - до 30 % тепла.

Володимир Толочко, голова ОСББ : " Якщо ми споживаємо 1800 гігакалорій на опалення в рік, то, значить, 30% це буде говорить скільки заокруглюємо, 500 гігакалорій. Ми сьогодні з Київенерго платимо 200 грн. за одну гігакалорію . 500 на 200 - це можемо мати стільки економії".

Ще одна проблема - це застава. Без неї кредиту не дадуть. Утім в ОСББ додаткової нерухомості, яку можна закласти, немає. А своїм житлом люди ризикувати не хочуть. Крім того, аби взяти гроші, об'Єднання має отримати згоду від усіх без винятку власників квартир. У Чехії, наприклад, лише у 51-го процента господарів.

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...