Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее

Україна увійшла в ТОП-30 країн, найбільш привабливих для розвитку альтернативної енергетики

9367 gazУкраїна продовжує покращувати умови для реалізації проектів у сфері альтернативної енергетики. За 3 міс. країна перемістилася з 30 на 29 позицію в світовому рейтингу країн, найбільш привабливих з точки зору інвестицій у використання поновлюваних джерел енергії, який щоквартально публікує компанія Ernst & Young.

Україна, яка вперше потрапила до цього рейтингу в 2011 р., зараз випереджає такі європейські країни, як Болгарія, Угорщина, Чехія, Австрія, Фінляндія і низка інших держав. Крім того, наша країна - як і раніше єдиний представник СНД і колишнього СРСР у рейтингу.

Більш того, за так званим solar index Україна знаходиться на ще більш високому 21-му місці. Це говорить про те, що особливо привабливим є сектор сонячної енергетики.

Нагадаємо, що український парламент у липні прийняв у першому читанні законопроект, що передбачає значне спрощення доступу до механізму "зеленого" тарифу. На думку аналітиків Ernst & Young, прийняття цього документа може надати новий потужний імпульс довгостроковому розвитку альтернативної енергетики в Україні, так як зробить економічно привабливим використання поновлюваних джерел енергії в побуті, зокрема, установку сонячних панелей в домогосподарствах, а, отже, з'являться нові можливості для інвестицій.
Високий потенціал України у сфері альтернативної енергетики підтверджує і міжнародна дослідницька компанія Macquarie Research, яка прогнозує, що Україна в 2012 р. наростить потужності сонячних електростанцій на 400 МВт - до 600 МВт. При цьому до 2016 р. в нашій країні будуть побудовані і введені в експлуатацію нові фотоелектричні установки сумарною потужністю 1,8 ГВт.

Аналітики Macquarie Research вважають, що сонячна енергетика буде розвиватися в Україні інтенсивніше, ніж в таких країнах як Болгарія, Словаччина, Чехія, Австрія, Португалія, Голландія, Швейцарія, Швеція і Данія. Приміром, кримський сонячний парк "Перово" є одним з найбільших в світі.

Як повідомлялося, відновлювальна енергетика в Україні останні півтора року розвивається інтенсивніше, ніж традиційна. На початок липня загальна кількість компаній, що експлуатують електростанції на поновлюваних джерелах енергії і реалізують електроенергію за "зеленим" тарифом, зросла до 66, а кількість таких електростанцій - до 111.

Зазначимо, що Україна хоче значно збільшити частку альтернативної енергетики. Так, Госенергоеффектівності пропонує внести зміни до Енергетичну стратегію до 2030 р. і збільшити обсяг виробництва енергії з поновлюваних джерел до 20% до 2020 р.

Вже за сім місяці 2012 р. тільки в Криму 31,5% електроенергії було вироблено на сонячних і вітрових електростанціях, в той час як за аналогічний період минулого року - лише 8%. Також нагадаємо, що в липні в експлуатацію була введена Слобода-Бушанська сонячна електростанція потужністю 1,875 МВт в Ямпільському районі Вінницької області.

Активізацію розвитку альтернативної енергетики в Україні активно підтримує і міжнародне співтовариство. Так, на реалізацію  енергоефективних проектів в Україні буде спрямовано

324 800 000грн бюджетної підтримки Євросоюзу. Згідно із заявою Госенергоеффектівності, кошти ЄС на програми енергозбереження в Україні в 2011-2012 рр.. не використовувалися. У минулому році Україна залучила 20 млрд грн інвестицій в проекти енергозбереження. У квітні ц.р. Мінрегіон і ПРООН підписали декларацію по реалізації енергоефективних заходів в житловому секторі. У лютому ц.р. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України уклало меморандум про взаєморозуміння з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) щодо сприяння відновлення енергоефективності житлового сектору України, зменшення рівня втрат енергії і кількості викидів парникових газів. Тоді ж відомство підписало зі Світовим банком договір по сприянню відновлення енергоефективності житлового сектору України на 3 роки. Загальна вартість проекту складає 3 млн дол.

Також варто відзначити, що в світі за даними ООН, в 2011 р. інвестиції в поновлювані джерела енергії поставили новий рекорд. Сума вкладень в 2011 р. склала 257 млрд дол Інвестиції в сонячну енергію досягли 147 млрд дол завдяки підвищеному попиту з Німеччини, Італії, Китаю і Великобританії. Річний приріст склав 52%.

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...