Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее

УКРАЇНЦІ ОТРИМАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ЗАРОБЛЯТИ НА СОНЯЧНІЙ ЕНЕРГІЇ, - ЕКСПЕРТ

solar3dПрийняття Верховною Радою минулого тижня законопроекту № 10183, що дозволяє побутовим абонентам продавати по «зеленим тарифами» електроенергію, що генерується сонячними панелями, може дати імпульс до створення нової галузі. Таку думку озвучив президент Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України (АТЕУ) Віталій Давій.

«Законом прямо передбачено право кожного громадянина заробляти на сонці - досить встановити сонячні панелі на даху. Я вважаю, що це імпульс до створення цілої нової галузі », - сказав Давій.

За його словами, затребуваність фотоелектричних установок серед населення призведе до появи величезної кількості невеликих компаній, що реалізують обладнання для таких установок, а також здійснюють його монтаж. Давій зазначив, що подібна модель розвитку сонячної енергетики із залученням населення успішно працює в Німеччині та інших країнах Європи. Зокрема, в Німеччині, близько 60% всіх установлених фотоелектричних установок припадає якраз на побутовий сектор.

Нагадаємо, законопроект зобов'язує енергопостачальні компанії (обленерго) викуповувати у фізичних осіб за «зеленим тарифом» електроенергію, вироблену фотоелектричними системами. При цьому, побутові абоненти отримають можливість продавати електроенергію з власних дахових установок дорожче, ніж компанії, які експлуатують наземні сонячні електростанції і великі дахові системи. «Зелений тариф» на генеровану приватними установками електроенергію складе еквівалент 43 євроцентів / кВт-год.

Крім того, на приватників не поширюватиметься вимога так званої «місцевої складової», тобто, фізособа, на відміну від компаній, зможе використовувати для своєї системи фотоелектричні панелі та інше обладнання українського або зарубіжного виробництва. Тоді як юридичні особи з 2012 р. зобов'язані для отримання «зеленого тарифу» наймати вітчизняні будівельно-монтажні організації, а з 2013 р. - використовувати українське обладнання.

Законопроект минулого тижня був переданий на підпис Президенту. Глава держави повинен підписати або ветувати документ до 4 грудня.

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...