Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее

Мешканці ОСББ та ЖБК зможуть отримати субсидію та пільги на утримання житла

Уряд за пропозицією Мінсоцполітики затвердив механізм надання субсидій та пільг мешканцям ОСББ та ЖБК. Про це повідомив директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Мущинін. Відповідні зміни передбачає затверджена Урядом постанова «Про надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельні кооперативи)».

 

«Рішення, яке ухвалив Уряд, дозволить тисячам громадян незалежно від того, хто є утримувачем їхнього будинку, одержувати субсидії та пільги на утримання житла. Це один з елементів соціальної справедливості, оскільки досі ОСББ та ЖБК не мали права на відшкодування витрат за надані пільги та субсидії», - сказав він.
Віталій Мущинін нагадав, що відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету (постанова КМУ від 04.03.2002 №256) управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій розраховуються з надавачами послуг на підставі поданих ними щомісячних звітів. Проте ОСББ та житлово-будівельні кооперативи, відповідно до законодавства, не є надавачами послуг, тому досі були відсутні правові підстави для проведення розрахунків з ними за надані пільги та субсидії.
«Щоб вирішити цю проблему, Міністр соціальної політики Наталія Королевська запропонувала і Уряд підтримав пропозицію щодо надання права управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій відшкодовувати ОСББ та ЖБК витрати за надані пільги та субсидії на утримання житла», - сказав він.
Водночас директор Департаменту відзначив, щоб уникнути нецільового використання бюджетних коштів за надані субсидії за завищеними внесками, які встановлені загальними зборами ОСББ та ЖБК, визначено граничний розмір витрат на утримання житла, на який надаватимуться пільги і субсидії мешканцям таких будинків.
Нагадаємо, раніше за ініціативи Мінсоцполітики було спрощено процедуру оформлення субсидії громадянами, які за останні півроку змінили декілька місць роботи. Тепер вони можуть отримати довідку про доходи в управлінні Пенсійного фонду.
Довідково
В Україні ОСББ та ЖБК утворено у 24,6 тис. багатоквартирних будинках, що становить близько 10% від загальної кількості. У будинках, де створено ОСББ (ЖБК), проживає близько 111,8 тис. осіб, які мають право на пільги на оплату послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (квартплата).

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=246845314

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...