Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее

Модернізація українського ЖКГ може дати додатковий приріст ВВП 2% на рік

Україна могла б провести цільову емісію гривні для модернізації житлово-комунального господарства, а також проведення заходів щодо масового підвищення енергоефективності 100 тис. застарілих багатоквартирних будинків.


Про це у своєму блозі пише Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру, повідомляє ipress.ua. На думку експерта, така цільова емісія не викличе інфляції, але дозволить Україні провести модернізацію житлового фонду та системи ЖКГ, що щорічно даватиме приріст ВВП на додаткові 2%.
"Небезпека емісії є тоді, коли вона прямо йде на виплату заробітної плати та пенсії. У цьому випадку, гроші просто "перебігають" на ринок і стимулюють зростання цін на роздрібні товари. Безглуздо, якщо емісія гривні розчиняється в системі держзакупівель", - пише він.
Не варто робити емісію гривні, тільки щоб потім валютні спекулянти в особі окремих банків направили її на купівлю валюти. А ось емісія гривні для будівництва або реконструкції житлових будинків - це цікаво і ще раз цікаво", - додає Охріменко.
Експерт наголошує, що емісія повинна бути саме цільовою: гроші отримає спеціальний фонд, створений для цілей модернізації, який направлятиме гроші виключно в ЖКГ і на фінансування ОСББ та ЖБК для реалізації програм енергоефективності.
"Емісія гривні буде цільова, і її не можна буде використовувати для інших цілей, а тільки для реконструкції житлових будинків. Для цієї мети створюють спеціальний фонд для фінансування програми. Цей фонд випускає облігації, які викуповує НБУ, і тим самим робить емісію гривні. Гроші надходять до фонду і з фонду можуть використовуватися лише для видачі кредитів ОСББ та ЖБК на термін 10-15 років за ставкою 3%. Якщо це будуть не емісійні гроші, не можна буде забезпечити таку низьку ставку за кредитами. А ось емісійні гроші це дозволяють, бо їх вартість 0%. ОСББ та ЖБК будуть виступати замовниками з реконструкції своїх будинків", - пропонує експерт.
Охріменко зазначає, що програма масової модернізації житлових будинків та ЖКГ забезпечить замовленнями невеликі будівельні фірми, стимулюватиме внутрішній попит на продукцію трубних заводів і підприємств з виробництва будівельних матеріалів. А це, у свою чергу, дозволить забезпечити робочі місця і додаткові надходження до бюджету.
"В якості виконавців будуть залучати невеликі будівельні компанії. Так що, завдяки цим грошам будуть вирішувати і питання сприяння розвитку середнього бізнесу. Вони матимуть великий обсяг роботи, який буде добре оплачуватися. До того ж передбачають, що ці будівельні компанії будуть платити податки, і в тому числі ПДВ", - повідомляє він
Як наслідок, це приноситиме дохід держбюджету. Частина грошей піде на закупівлю будматеріалів і труб, які якраз виробляють українські компанії. Це нові замовлення для наших металургів. І нарешті, частину грошей виплатять у вигляді заробітної плати працівникам цих будівельних фірм, і вони їх будуть використовувати для покупки товарів у торговій мережі. А це вже зростання споживання", - прогнозує експерт.
На його думку, щорічно для реалізації цієї цільової програми можна емітувати 25-30 млрд. гривень. За рахунок зростання будівельної галузі, збільшення обсягів замовлень промислових підприємств, зростання податкових надходжень, а також створення нових робочих місць можна забезпечити додатковий приріст ВВП на 2% щороку.

Джерело - http://proosbb.info/2013/11-01/16:04/modernizaciya-ukrains1100kogo-zhkg-mozhe-dati-dodatkoviy-pririst-vvp-2-na-rik--ekspert.html

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...