Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее

Держенергоефективності України поглиблює співпрацю з ОСББ

dsc 0176 0

Директор Департаменту – головний державний інспектор з енергозбереження Департаменту державного регулювання Олександр Тронь взяв участь у діловій конференції "Кращі практики щодо енергозбереження у житлово-комунальному господарстві», де представники влади, ОСББ, бізнесу, інвесторів та громадскості обговорили проблемні питання енергоефективності житлового сектору в умовах енергозалежності країни та презентував розроблений Держенергоефективності України механізм підтримки ОСББ.
«Механізм підтримки ОСББ спрямовуватиметься на впровадження заходів з енергозбереження у житлових будинках, а саме, на придбання обладнання та матеріалів, шляхом відшкодування 40% суми кредиту отриманого ОСББ в банках», – наголосив Олександр Тронь. За його словами впровадження цієї процедури дасть можливість зменшити кінцеве споживання енергетичних ресурсів у житловому секторі, стимулювати створення та розвиток об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, як інституту ефективного власника житла.

 

Олександр Тронь запевнив присутніх, що запропонований механізм сприятиме впровадженню комплексних заходів, у тому числі із термомодернізації будинків, що матиме значний ефект в площині енергоефективності.

Держенергоефективності України розроблено механізм підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будівель до впровадження заходів з енергозбереження.
Розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки заходів з енергозбереження через механізм здешевлення кредитів».

Як свідчить провідний європейський досвід, залучення коштів для проведення термомодернізації, санації та заходів з енергозбереження житлового фонду потребує створення відповідального власника житла, сприяння держави у проведенні таких заходів на законодавчому рівні, а також залучення до співпраці кредитних установ.
Перевагою нового механізму є відмова від тривалих, складних та непрозорих механізмів конкурсного відбору (за діючим механізмом профінансовано лише 2 проекти) та створення простого механізму – відшкодування частини суми кредиту, залученого ОСББ на впровадження заходів з енергозбереження, а саме на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів.

Саме стимулювання до здійснення заходів з енергоефективності у житлових будинках може компенсувати для домогосподарств неминуче зростання витрат на комунальні послуги та енергоносії, внаслідок поступового приведення відповідних цін та тарифів до економічно обґрунтованого рівня. Це дозволить забезпечити доступність комунальних послуг та попередить енергетичну бідність населення України.

 

Источник: сайт Держенергоефективності України

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...