Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее

Держенергоефективності розробляє дорожню карту зі скорочення споживання та заміщення газу для регіонів

derzhenergo

Держенергоефективності розробляє дорожню карту зі скорочення споживання та заміщення газу для регіонів. Цьому питанню була присвячена робоча нарада під головуванням очільника Держенергоефективності Сергія Савчука за участю Голови правління Біоенергетичної асоціації України Г. Гелетухи, інших профільних експертів, представників центральних та місцевих органів влади.


За словами Сергія Савчука, Агентством вже чимало зроблено для скорочення та заміщення споживання газу. Зокрема, успішно діє програма пільгового кредитування населення на придбання негазових котлів. Запущено механізм тарифного стимулювання виробництва тепла з інших, крім газу, видів палива. Немає жодного регіону, де б вже сьогодні не спостерігалася позитивна динаміка встановлення промислових котлів для виробництва тепла з альтернативних видів палива у бюджетній сфері та на підприємствах. Прийшов час систематизувати всі напрацьовані механізми, поширити їх в регіонах країни разом із конкретними завданнями щодо скорочення та заміщення газу.
"Наше завдання – розробити типову дорожню карту, яка змусить мерів міст замислитися над тим, як в рамках енергетичної децентралізації збалансувати існуючі потужності об’єктів, що виробляють теплову та електричну енергію, з тим попитом, який є в регіоні, і визначити шляхи, якими його можна задовольнити", - наголосив Голова.
Попередній проект дорожньої карти, розроблений Агентством, передбачає низку завдань для областей України: від визначення цілей та заходів щодо скорочення споживання газу та заміщення його іншими видами палива до 2020 року до звітування про виконання плану.
За пропозицією Голови правління Біоенергетичної асоціації України Георгія Гелетухи, регіони мають самостійно визначати проміжні цілі та заходи зі скорочення споживання газу до 2020 року окремо для кожного сектору: житлово-комунальне господарство, бюджетна сфера, промисловість, населення.
У свою чергу науковий керівник Інституту інтелектуальних інвестицій Валентин Підвисоцький зауважив: "Перш за все, головне завдання регіонів – надання якісних послуг з теплоенергозабезпечення споживачам. Тому варто застосовувати системний підхід до розробки карти, а саме – удосконалити всю нормативно-правову базу, врахувати фінансово-інвестиційну, кадрову, інформаційно-навчальну, логістичну складові". Також він відзначив важливість визначення правового статусу дорожньої карти.
Учасники домовилися доопрацювати документ з урахуванням пропозицій усіх зацікавлених сторін. Найближчим часом проект дорожньої карти буде подано на розгляд Уряду.

 

Прес-служба Держенергоефективності

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...