Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее

Демонополізація ринку житлово-комунальних послуг послужить підвищенню їх якості

05.01.2015

Мінрегіон працює над вдосконаленням законодавчого регулювання у сфері надання житлово-комунальних послуг, кінцевою метою якого є підвищення якості надання таких послуг. Як повідомили в Департаменті систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону, відомство спільно з експертним середовищем підготували законопроект про житлово-комунальні послуги, який передбачає створення ринку послуг з управління та можливість співвласників багатоквартирного будинку самостійно визначати управителя свого будинку. Іншими словами ЖЕКи втратять монополію в наданні житлово-комунальних послуг.


В Департаменті повідомили, що цей законопроект Мінрегіон спільно з профільним комітетом Верховною Ради України доопрацьовуватимуть протягом січня місяця, після чого його винесуть на розгляд парламенту.
У сьогоднішньому вигляді законопроект пропонує припинення державного регулювання цін на послуги з управління будинком (встановлення цін за домовленістю власників та управителя) та визначає особливості надання окремих житлово-комунальних послуг, в тому числі послуги з управління багатоквартирним будинком.
Також проектом визначено порядок управління багатоквартирним будинком, вимоги до управителя, його обов’язки, функції та відповідальність. Документ унормовує питання комерційного обліку для визначення фактично використаних обсягів теплової енергії, об’ємів спожитої холодної та гарячої води, а також об’ємів відведених стічних вод. Передбачається також спрощений механізм укладення договорів щодо надання послуг у багатоквартирному будинку та чітко розмежовуються права і обов’язки споживача, виконавця послуг та управителя.
За словами фахівців Мінрегіону, фактично ринок комунальних послуг демонополізується, а нові умови нададуть можливість вільного вибору співвласниками багатоквартирних будинків форм управління своїми будинками.
Нагадаємо, раніше директор Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону Сергій Кушнір повідомляв, що Мінрегіон підготував також проект Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», після прийняття і вступу у дію якого, передбачається перехідний період на 1 рік, протягом якого співвласники багатоквартирного будинку мають визначитися, яку форму управління своїм будинком вони обирають: створюють ОСББ чи наймають управителя. Якщо ж за цей час мешканці не визначаться, тоді управителя їм назначатиме орган місцевого самоврядування.
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку , будівництва та житлово-комунального господарства України


Источник – сайт Министерстварегионального развития, строительства и жилищно-коммунального хазяйства Украины

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...