Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее

Очікувані зміни у законодавстві дозволять залучити інвестиції у енергозбереження та енергоефективність будівель, - Сергій Кушнір

28.01.2015

Здійснивши необхідні зміни у законодавстві, можна буде розпочати розробку механізмів залучення інвестицій у сектор енергозбереження та енергоефективності як бюджетних будівель, так і багатоквартирного житла. Про це сказав директор Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Сергій Кушнір під час круглого столу на тему: «Навіщо потрібний енергоаудит українським будинкам?» в Українському кризовому медіа-центрі.


За його словами, сьогодні енергонеефективними є усі категорії будинків: будівлі бюджетної сфери, приватні будинки, багатоповерхова забудова.
«Щодо приватного сектору, то у зв’язку з поступовим приведенням тарифів до економічно обґрунтованого рівня мешканці індивідуальних будинків самі стають зацікавленими у тому, щоб вкладати кошти у енергоефективні заходи, зменшуючи тим самим платежі за спожиті енергоресурси», - сказав Сергій Кушнір.
При цьому він нагадав, що держава активно розробляє механізми допомоги мешканцям приватних будинків у впровадженні енергоефективних заходів.
«Досить дієвою є постанова Кабінету Міністрів щодо компенсації частини коштів на заміну газових котлів на котли, що працюють на інших видах палива. Сьогодні ми опрацьовуємо постанову для ще більшого розширення переліку заходів, на які буде надаватися допомога держави. Це і утеплення будинків, і закупівля енергоефективного обладнання, інші заходи», - повідомив Сергій Кушнір.
Що стосується будівель бюджетної сфери, то тут, за словами представника Мінрегіону, джерело для фінансування енергоефективних заходів практично відсутнє.
«Бюджетна сфера потребує значних інвестицій. І одним із можливих механізмів для вирішення цього питання є впровадження енергосервісних послуг. Відповідні законопроекти вже зареєстровані у Верховній Раді. Сьогодні вони доопрацьовуються Мінрегіоном, депутатами та спеціалістами Держенергоефективності. Сподіваюся, найближчим часом ці законопроекти будуть прийняті і стануть потужним механізмом для залучення інвесторів», - сказав Сергій Кушнір.
Щодо багатоквартирного житла, то, за словами директора департаменту, його власники також мають бути зацікавленими у енергозбереженні.
«Власниками квартир у багатоквартирних будинках є самі мешканці. Саме вони мають опікуватись станом будинків. Але щоб отримати ефективного власника житла, теж необхідні зміни до діючого законодавства», - наголосив він і нагадав, що законопроект «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» вже готується до другого читання у Верховній Раді, крім того, триває робота над доопрацюванням нової редакції законопроекту «Про житлово-комунальні послуги».
Сергій Кушнір зазначив, що після відповідних змін у законодавстві розпочнеться розробка механізмів залучення інвестицій у сектор обліку спожитих енергоресурсів, енергоаудит і термомодернізацію житла. «Маємо великий неосвоєний ринок, який потрібно зробити привабливим для інвесторів», - резюмував він.

 

Пресслужба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

 

Источник – сайт Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...