Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее

У першому читанні прийнято законопроект щодо діяльності енергосервісних компаній в Україні

05.02.2015

Прийняття у першому читанні законопроекту «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації» - це результат спільної роботи Мінрегіону, Держенергоефективності та народних депутатів, окремих фракцій та Комітетів Верховної Ради. Про це повідомив Сергій Савчук, голова Держенергоефективності.


За його словами, на сьогодні у чинному законодавстві відсутні спеціальні положення щодо правових засад реалізації енергосервісних договорів, що не дає можливості залучати інвестиції у підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів.
«Фінансування енергозберігаючих проектів за рахунок залучення приватного капіталу через запровадження механізму надання енергосервісних послуг дозволить протягом десятиріччя комплексно вирішити питання енергозбереження в бюджетній сфері та охопити більшу кількість об’єктів. А це, в свою чергу, зменшить поточні видатки бюджетів на утримання будівель та забезпечить ефективне виконання державних програм з підвищення енергоефективності» - зазначив Сергій Савчук.
Він також додав, що законодавче врегулювання застосування ЕСКО-механізму сприятиме реалізації цілеспрямованої політики держави, направленої на зменшення енергетичної залежності від імпортованих енергоносіїв та переорієнтацією державних ресурсів з поточних витрат на капітальні інвестиції.

 

Довідка
18 країн Європейського Союзу (зокрема Австрія, Німеччина, Польща, Румунія, Болгарія, Іспанія, Швеція, Латвія, Литва та інші) успішно впроваджують ЕСКО-контракти в громадських будівлях. Ефективність енергосервісу в США за останні 30 років призвела до скорочення енергоспоживання в бюджетних будівлях на 35% та перехід ЕСКО-компаній до впровадження енергоощадних заходів в житлово-комунальному секторі.
Впровадження енергосервісних договорів в бюджетних установах є вимогою Директиви Європейського Парламенту 2006/32/ЕС, яку Україна зобов’язувалася виконати ще у 2012 році.
Потенціал економії енергоресурсів за рахунок енергоефективних проектів у будівлях складає до 0,8 млрд куб м природного газу або 6,5 млрд гривень щорічних видатків бюджетних коштів.


Прес-служба Держенергоефективності

Источник – сайт министерства регионального развития, жилищно-коммунального хозяйства и строительства Украині

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...