Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее

Дорожня карта з нормативно-правового забезпечення енергоефективності

12.02.2015

Колегія Держенергоефективності схвалила дорожню карту першочергових заходів з нормативно-правового забезпечення реформ в сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики

Засідання Колегії Держенергоефективності, в якому взяли участь представники Мінекономрозвитку, НАК «Нафтогаз України», УСПП, НАН України, шести профільних громадських організацій та провідні експерти ринку, було присвячено питанню створення дієвої правової бази для підвищення енергоефективності, заміщення газу та розвитку використання відновлюваних джерел енергії.


Відкриваючи засідання, Голова Держенергоефективності подякував усім членам колегії, які приймають активну участь у розробленні нормативно-правових актів у сфері енергозбереження та енергоефективності.
«Ефективне впровадження наших спільних із членами колегії ініціатив продемонструвало результат уже в другій половині 2014 року. Зокрема, завдяки реалізації механізмів державної підтримки, адміністративним заходам Уряду, а також активності населення у минулому році, бюджетними організаціями, ТКЕ та населенням вдалося зменшити споживання газу з 26 млрд. куб. м до 22,9 млрд. куб. м. Отже, сьогодні ми разом із членами колегії не повинні втрачати набраних темпів та продовжувати активно діяти в напрямку впровадження енергоефективних реформ», - зауважив Сергій Савчук.
До уваги членів Колегії та запрошених була представлена дорожня карта з розробки та впровадження 42 нормативно-правових актів, покликаних забезпечити реальні зміни в структурі та обсягах енергоспоживання в Україні.
Презентована дорожня карта включає нові механізми державної підтримки енергоефективності, акти, спрямовані на стимулювання розвитку відновлюваної енергетики, ринку енергосервісних послуг та суміжних ринків, імплементацію вимог законодавства ЄС у згаданих сферах.
Член Колегії Держенергоефективності, відомий дипломат та суспільний діяч, Олександр Чалий підкреслив, що затвердження дорожньої карти є реальним підтвердженням чіткого усвідомлення Агентством подальшого алгоритму дій з реалізації державної політики у сфері енергоефективності, заміщення газу та розвитку відновлюваної енергетики. Більше того, це позитивний сигнал для європейської спільноти і фінансових донорів.
Розглядаючи питання нормативно-правового забезпечення розвитку відновлюваної енергетики, члени Колегії - представники профільних асоціацій у цій сфері, зокрема голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков, голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха, голова Української асоціації відновлюваної електроенергетики Олексій Оржель та голова Українського пелетного союзу Микола Коломийченко запропонували внести до рішення Колегії пункт щодо обов’язковості врахування вимог Директиви Європейського Парламенту та Ради 2009/28/ЄС про заохочення до використання енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, в рамках розроблення нової редакції Енергетичної стратегії України до 2030 року. Колегія одностайно підтримала це рішення.
Загалом члени Колегії та запрошені схвально оцінили зміст, представленої Держенергоефективності дорожньої карти з розроблення нормативно-правових актів і висловили впевненість, що їх прийняття дозволить досягти реальних зрушень у зміцненні енергонезалежності України та стане поштовхом для стрімкого розвитку вітчизняних ринків енергоефективного обладнання енергосервісних послуг, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

 

Довідково: у засіданні Колегії Держенергоефективності крім співробітників Агентства взяли участь:
- Світлана Осадча, заступник директора Департаменту промислової політики та розвитку ринків Мінекономрозвитку України;
- Олексій Оржель, голова Української асоціації відновлюваної електроенергетики;
- Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України;
- Олександр Чалий, Надзвичайний та Повноважний Посол, Президент ТОВ «ГРАНТ ТОРНТОН» Україна;
- Степан Кудря, заступник директора з наукових питань Інституту відновлюваної енергетики НАН України;
- Андрій Конеченков, голова правління Української вітроенергетичної асоціації;
- Юрій Колмиков, голова комісії УСПП з розвитку енергетики та енергозбереження;
- Яна Бугрімова, експерт у сфері енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії;
- Тетяна Бойко, координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА;
- Микола Коломийченко, президент Українського пелетного союзу;
- Максим Бевз, представник НАК "Нафтогаз".

 

Управління популяризації та зв’язків з громадськістю

 

Джерело – сайт Держенергоефективності

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...