Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее

Агентством презентовано дорожню карту законодавчих реформ в сфері енергоефективності

20.02.2015

Розвиток сфери енергоефективності неможливий без законодавчих реформ. Про це повідомив директор Департаменту державного регулювання Держенергоефективності Олександр Тронь під час виступу на круглому столі "Щодо реформ в енергетиці у 2015 році", організованому Комітетом ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки спільно з Американською торгівельною палатою в Україні.

 

За словами О. Троня, Держенергоефективності розроблено та схвалено на засіданні Колегії дорожню карту, до якої увійшло більше 40 законодавчих та нормативно-правових актів, які необхідно підготувати у 2015 році.

"Заслуговує уваги той факт, що 9 із 35 законопроектів, включених до Плану перспективної законотворчої роботи Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, розроблені Держенергоефективності. Це свідчить про пріоритетність їх прийняття в 2015 році", зауважив О. Тронь.

Презентуючи напрацьовані Агентством законопроекти, О. Тронь відмітив, як базовий, проект Закону "Про ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів", який замінить діючий Закон України "Про енергозбереження", що фактично втратив актуальність. Також О. Тронь акцентував увагу на невідкладності прийняття таких законопроектів: "Про особливості здійснення закупівель енергосервісу", "Про енергетичну ефективність будівель", "Про комерційний облік у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, надання комунальних послуг". Останній документ передбачає обов’язкове забезпечення обліку тепло- та водопостачання у житлових будинках.

Крім того, Агентство активно працює над розробкою механізмів державної підтримки стимулювання енергоефективності. Вже успішно діє програма пільгового кредитування населення на придбання  твердопаливних котлів. Найближчим часом очікується впровадження механізму компенсації частини кредиту для ОСББ на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. "У другому кварталі планується запровадити механізм стимулювання суб’єктів господарювання до заміщення споживання газу бюджетними установами та теплогенеруючими організаціями", додав О. Тронь.

Народний депутат України, Голова підкомітету з питань сталого розвитку, стратегії та інвестицій Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Наталія Кацер-Бучковська відмітила, що сьогодні Агентство працює надзвичайно активно та продуктивно для підвищення енергоефективності в країні. Завдяки тісній та злагодженій співпраці з відомством спостерігається позитивна тенденція в удосконаленні нормативно-правової бази, яка сприятиме розвитку сфери енергоефективності.

Висловив сподівання, що більшість необхідних реформ в сфері енергоефективності буде проведено в 2015 році, і Вальтер Треттон, керівник відділу з енергетики, транспорту та навколишнього середовища Представництва ЄС в Україні. "Держенергоефективності має повний спектр законопроектів у сфері енергоефективності, які відповідають взятим Україною перед Енергетичним Співтовариством зобов’язанням. Цього року реформи мають бути критично швидкими", зазначив В.Треттон.

У свою чергу Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова, звернув увагу учасників круглого столу на те, що питання ефективного використання енергетичних ресурсів має стати національною ідеєю. За його словами, без підвищення рівня енергоефективності неможливе створення конкурентоспроможної економіки України.

Джерело - Відділ популяризації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

 

http://www.saee.gov.ua/uk/news/521

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...