Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее

Україна може використати досвід Німеччини у розвитку відновлювальної енергетики

26.02.2015

Україна може організувати незалежність власної енергосистеми на базі альтернативної енергетики, спираючись на досвід Німеччини.

У цьому впевнений видатний німецький фізик, розробник моделі "зеленого тарифу" Європи, екс-депутат Бундестагу Ганс-Йозеф Фелл.

 

За його словами, Україні необхідно у стислі терміни зробити певні кроки. По-перше, необхідно забезпечити доступ до електричних мереж, оператори яких часто мають бізнес у газовій та вугільній індустріях, усім виробникам.  По-друге, Україна має встановити економічно обґрунтований "зелений" тариф для всіх видів відновлювальної енергії та, по-третє, - забезпечити рівні правила гри. Виконання даних умов, а також ставка на біоенергетику, переробку біомаси/сміття та виробництво біовугілля зробить в країні енергетичну революцію.

Фелл приводить як приклад досвід Німеччини. За його словами, всього 15 років тому країна майже не виробляла електроенергії з вітру, сонця та біоресурсів. У 2000 році німецький парламент поставив за мету збільшити протягом десяти років частку відновлювальної енергії, яка на той час становила 6%, вдвічі. Результат перевершив всі очікування - замість 12% німці отримали 17%.

На перших етапах електроенергія відновлювальних джерел енергії(ВДЕ), яка коштувала дуже дорого, субсидіювалася з бюджету Німеччини, пояснює експерт. Витрати, які склали 14 млрд євро, перекрилися в результаті збільшенням обсягів виробництва електроенергії з ВДЕ і зниження її вартості. Нині Німеччина експортує «зелену» енергію у Нідерланди, а кількість зайнятих у цьому секторі людей за 14 років збільшилася у 10 разів.

Згідно з даними, у 2010 році на підтримку та розвиток альтернативної енергетики у світі витратили 125 млрд доларів, тоді як на субсидування традиційної енергетики - в п'ять разів більше. Натомість Китай у 2014 році інвестував у ВДЕ більше, ніж у газо-, нафто- і вуглевидобуток.

Примітно, що частку ВДЕ Німеччина почала збільшувати, коли сонячна батарея коштувала 3,5 євро, сьогодні ж її можна купити за 90 центів. Невже Україна буде чекати ще більшого здешевлення обладнання для виробництва електроенергії з ВДЕ?

 

Джерело: http://ecotown.com.ua/

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...