Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее

В Україні на законодавчомурівніприйнято рішення про запровадження механізмів енергосервісних договорів.

09.04.15

Верховна Рада України прийняла два законопроекти, які надають можливість залучати інвестиції в енергоефективність бюджетної сфери 

9 квітня 2015 року Верховна Рада України у другому читанні прийняла два законопроекти щодо запровадження механізмів енергосервісних договорів у бюджетних установах (№1409 від 11.12.2014 та №1313 від 09.12.2014).

 

Законопроекти розроблялись представниками різних фракцій коаліції, а також Мінрегіоном та Держенергоефективності.

Законопроекти усувають основні перешкоди залучення приватного капіталу до впровадження енергоефективних заходів у бюджетних установах та дозволяють:

1)    укладати енергосервісні договори в бюджетних установах;

2)    гарантувати інвестору повернення капіталовкладень в енергоефективність будівель;

3)    запровадити стимули для місцевих громад у вигляді гарантованої економії витрат на оплату енергоресурсів та комунальних послуг.

Також законопроекти знімають основну перешкоду для залучення приватних інвестицій – обмеження бюджетних зобов’язань 1 роком та надають гарантії повернення капіталовкладень до 10 років.

Зміни, які вносяться до Бюджетного кодексу, передбачають визначення «довгострокових бюджетних зобов’язань за енергосервісом» як зобов’язань замовника енергосервісу здійснити платежі протягом майбутніх періодів виключно у межах суми фактичного скорочення видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв.

В масштабах країни потенціал економії енергоресурсів за рахунок енергосервісних проектів у будівлях бюджетних установ складає до 1 млрд куб м газу та інших ресурсів.

При цьому, за оцінками фахівців Держенергоефективності, потенціал енергосервісних послуг в бюджетних установах сягає 200 млрд грн. А це нові робочі місця та відрахування в масштабах країни.

 

Джерело: http://www.saee.gov.ua

 

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...