Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее

Держенергоефективності та Посольство Латвійської Республіки в Україні посилюють співпрацю у сфері енергоефективності

07.07.2015

30 червня 2015 року, в м. Києві, Мінрегіоном, Держенергоефективності та Посольством Латвійської Республіки в Україні було проведено семінар на тему: «Роль відновлюваної енергії та енергоефективності на шляху до сталого розвитку та енергетичної незалежності» в рамках головування Латвії в Раді Європейського Союзу.

 

Під час виступу Голова Держенергоефективності Сергій Савчук відзначив, що для України досвід Латвії в напрямку енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики є надзвичайно корисний і актуальний.

«Починаючи з початку 2014 року в Україні вже не виникало питання за якою ціною купуватимемо газ, а стояло питання чи буде газ взагалі. І перед Урядом, перед суспільством стали ті виклики, яких не було 23 роки - можливі шляхи подолання енергетичної залежності нашої Держави», - повідомив Сергій Савчук та додав, що сьогодні Держенергоефективності відчуває ту відповідальність, яка лежить на плечах, як Держави і Агентства, так і всіх нас, хто думає яким чином скоротити споживання традиційних енергетичних ресурсів, а також забезпечити їх заміщення альтернативними видами палива.

«Адже, цих традиційних енергоресурсів, не вистачає не лише в нашій країні, а й світі. Минулий рік був надзвичайно складний і це відчули всі», - наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук. «Кожна така зустріч – це унікальна можливість обмінятися досвідом та знайти практичні інструменти для вирішення питань, які стоять перед Україною», - зазначив Голова Агентства.

В свою чергу, Айя Тімофеєва, директор Департаменту відновлюваних джерел та енергоресурсів Міністерства економіки Латвії виступила з презентацією «Політика відновлюваних енергетичних джерел в Латвії. Досвід для України» та зазначила, що головним завданням енергетичної стратегії Латвії є розбудова конкурентоздатної економіки країни. Адже, розвиток добре збалансованої, ефективно побудованої на ринкових принципах та соціально і екологічно здатної енергетичної політики, сприяє енергетичній незалежності країни. Що також важливо для України.

Латвійська сторона поділилася досвідом у сфері відновлюваної енергетики, енергоефективності та енергозбереження і питаннях зміни клімату. Було зазначено, що існує багато спільних проблем, які потребують вирішення. Водночас, було зазначено, що Латвійська сторона має досвід, що допоможе Україні не допустити помилки при їх вирішенні. Крім того, було досягнуто спільної думки, що це тільки початок співпраці в цьому напрямку. Загалом, сторони домовилися об’єднати спільні зусилля та продовжувати рухатися в напрямку розвитку відновлюваної енергетики та використання альтернативних видів палива.

 

Відділ популяризації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

 

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...