Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее

Миргородський фізик збудував найбільшу дзеркальну сонячну теплову станцію в Україні

16.07.2015

У Миргороді фізик Сергій Юрко спроектував та виготовив надзвичайно просту й дешеву сонячну станцію для підігріву води. За словами розробника, це найбільша сонячна установка такого типу в Україні. 

 

Як зазначає фізик, який два роки вдосконалював свій винахід, один квадратний метр миргородського сонячного колектора не перевищує 10 євро, тоді як існуючі на ринку аналоги коштують 200 євро за кВ. м. При таких цінах підігріта сонцем вода обходиться майже у три рази дешевше, ніж спалювання природного газу, зауважує винахідник. 

Революційна станція, яка складається із закріплених на дерев'яних каркасах секцій-дзеркал, теплового акумулятора та металевої труби, працює за принципом збільшувального скла, яким у дитинстві кожен з нас бавився на сонці. Увігнуті дзеркала, відбиваючи сонячні промені, фокусують їх на трубі з тепловим акумулятором. Усередині труби рухається вода, яка підігрівається до потрібної температури. При цьому, зауважує Сергій Юрко, необхідно дотримуватися середньої точності фокусування, бо високоточна конструкція може спричинити загорання. 

За словами конструктора, істотними недоліками такої сонячної станції залишаються значні габарити та нездатність замінити традиційні джерела енергії у хмарні дні. Як результат, при опаленні приміщень узимку без підстраховки - газового чи твердопаливного котла - не обійтись. Водночас з весни до пізньої осені винахід Сергія Юрка цілком може замінити електричний бойлер.

В умовах різкого здорожчання природного газу, вугілля, електроенергії винахід миргородця може стати рятівним кругом не лише для українських домогосподарств, а й для теплопостачальних організацій та промислових підприємств. За словами фахівця, такі сонячні станції, період окупності яких становить приблизно 2 роки, можуть забезпечити городян теплом та робочими місцями, а заводи зможуть використовувати енергію небесного світила для гарячого душу, опалення офісів, генерції пари, нагрівів до 200-300 градусів, сушок та випарювань. 

Наразі Сергій Юрко продовжує працювати над поліпшенням технічних параметрів свого дітища. Водночас вчений вже розробив проект забезпечення центральної частини Миргорода гарячою водою з використанням сонячної енергії. 

 

Джерело: EcoTown

 

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...