Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее

Попит на державну програму з енергоефективності з боку ОСББ зростає

28.09.2015

З моменту старту кредитування ОСББ на утеплення житла за державною програмою, з 8 травня по 21 вересня, банками видано 44 кредити для ОСББ та ЖБК на загальну суму майже 7 млн. грн.

"За нашими даними, ще у серпні "теплі" кредити взяло 12 ОСББ на суму 1,7 млн. грн., за останні три тижні – вже 19 ОСББ на суму майже 4 млн. грн. Отже, попит на програму з боку ОСББ поступово зростає", - прокоментував статистичні дані Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

"Тисячі домогосподарств, а саме - мешканці багатоповерхівок, які на сьогодні неспроможні самостійно вкладати великі суми коштів в енергозбереження, мають можливість об'єднатися, створити ОСББ та скористатися програмою держаної підтримки. І в результаті - впровадити заходи з енергоефективності, які дозволять зменшити рахунки за комунальні послуги та забезпечать комфортні умови проживання", - наголосив Сергій Савчук.

Показовим є той факт, що до програми долучилися ОСББ з 19 різних регіонів країни. До п’ятірки лідерів за кількістю взятих кредитів входять Волинська, Дніпропетровська, Черкаська, Львівська та Харківська області. Беззаперечним лідером залишається місто Луцьк, де взято найбільший на сьогоднішній день кредит на проведення комплексної термомодернізації багатоповерхівки на суму майже 2 млн. грн.

Загалом ОСББ беруть кредити на встановлення лічильників теплової енергії, регуляторів теплового потоку за погодними умовами, модернізацію систем освітлення. За оцінками експертів, найоптимальнішим вибором для ОСББ може бути встановлення індивідуального теплового пункту, термін окупності якого складає 1-2 опалювальні сезони.

Про власний досвід створення ОСББ та утеплення будинку розповідають представники ОСББ та ЖБК на семінарах з енергоефективності, які проходять в усіх районних центрах України. До участі у таких заходах запрошуються усі бажаючі.

На сьогодні семінари-практикуми проведено вже у 300 районах України. Зокрема, 25 вересня відбулося 18 заходів. Найбільш зацікавленими у впровадженні державної програми виявились мешканці Погребищинського району (Вінницька область) та Шосткинського району (Сумська область).

 

Джерело: http://www.saee.gov.ua

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...