Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее

У Херсоні з’явилась перша сонячна електростанція на багатоповерхівці

12.10.2015

У Херсоні встановили першу побутову сонячну електростанцію на даху багатоповерхового будинку, розташованого за адресою Кольцова, 55, повідомляє ksza.ks.ua.

 

Як зазначає керівник ОСББ "Кольцова 55" Юрій Трегубко, міні-СЕС потужністю 2 кіловати облаштував один з мешканців будинку, попередньо отримавши згоду співвласників. До переходу на альтернативні джерела енергії жильців спонукають постійні аварії на трансформаторній підстанції і регулярні знеструмлення, - розповідає чоловік, додаючи, що спроби вирішити проблеми з електрикою робились і раніше.

«Якось власники п’яти квартир придбали та облаштували бензиновий генератор, - згадує Юрій Трегубко. – Однак електроенергія, яку виробляв шумний і не дуже зручний в експлуатації прилад, обходилась занадто дорого».

За словами керівника ОСББ, міні-СЕС, яка працює на користь власника однієї квартири, дала змогу мешканцям будинку оцінити доцільність встановлення сонячної системи, приміром, для освітлення під'їздів. «Про окупність встановленої на даху сонячної електростанції, яка забезпечує тільки потреби власника, у найближчі роки говорити не доводиться, - говорить Юрій Трегубко, наголошуючи, що така система дозволяє лише безперебійно отримувати електроенергію.

Енергоємне обладнання окупиться лише за умови продажу надлишків виробленої електроенергії за «зеленим тарифом», який сьогодні становить 0.18 євро/кВт-год, впевнений керівник ОСББ. «Якби ОСББ дозволили реалізовувати надлишки енергії, виробленої з ВДЕ за ставкою "зеленого тарифу" як для населення, то сонячна енергетика в Україні розвивалась би інтенсивніше, - пояснює Юрій Трегубко. - Наразі співвласники можуть лише спостерігати за зміною законодавства та економічних умов у відновлювальній енергетиці, а завдяки ініціативі одного з мешканців будинку – робити це більш предметно».

Втім, керівник ОСББ впевнений, що у найближчому майбутньому сонячні батареї стануть доступніші для об'єднань співвласників і під'їзди будинку на Кольцова 55 можна буде підключити до сонця. 

Нагадаємо, у Здолбунові (Рівненська область) мешканець п’ятиповерхового будинку у мікрорайоні цементників Ігор Квачун встановив на даху вітрову електростанцію.

 

Джерело: http://ecotown.com.ua

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...