Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее

Створені перші в світі сонячні панелі з людського волосся

05.01.2016

18-річний мешканець непальського села Мілан Каркі створив дешеві сонячні панелі з людського волосся.

Як зазначає винахідник, волосся може замінити кремній - дуже дорогий компонент, який використовується у виробництві традиційних фотоелектричних панелей, передає Facepla.net.

 

«Волосся генерує електрику завдяки вмісту меланіну - пігменту, який надає їм певний колір, є чутливим до світла і виступає у якості провідника, - пояснює Мілан Карки. - Розроблена технологія, яка передбачає більш дешевий метод виготовлення сонячних батарей, дозволить отримати доступ до електроенергії бідним людям і може стати революційною для відновлюваної енергетики».

До слова, в Непалі кілограм людського волосся коштує близько 25 центів.

Мілан Каркі і четверо його однокласників спочатку зробили сонячну панель у якості експерименту, але підлітки переконані, що їх продукт може мати широке застосування і комерційну доцільність.

Створена непальськими винахідниками панель здатна генерувати струм напругою 18 Вт, а її вартість становить 38 доларів.

«Промислове виробництво зменшить ціну на енергоємний пристрій у два рази, - наголошує розробник. – У порівнянні з представленими сьогодні ринку аналогами нові сонячні панелі обходимуться у четверо дешевше».

Інноваційні сонячні батареї можна використовувати для зарядки мобільного телефону або освітлення будинку.

На додачу, сонячні панелі Мілана Карки надзвичайно прості у технічному обслуговуванні. Так, "відпрацьоване" волосся, термін служби якого у енергоємних пристроях складає кілька місяців, користувачі можуть замінювати самостійно.

За словами винахідника, використати нестандартний матеріал у сонячних панелях надихнула книга фізика Стівена Хокінга, у якій обговорювалися методи створення статичної електрики з волосся.

Наразі у Непалі, яка вважається одною з найбідніших країн світу, у багатьох сільських районах немає доступу до електроенергії. І навіть у районах, підключених до енергомережі, електрики може не бути до 16 годин на добу.


Джерело: ecotown.com.ua

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...