05.01.2016
18-річний мешканець непальського села Мілан Каркі створив дешеві сонячні панелі з людського волосся.
Як зазначає винахідник, волосся може замінити кремній - дуже дорогий компонент, який використовується у виробництві традиційних фотоелектричних панелей, передає Facepla.net.
«Волосся генерує електрику завдяки вмісту меланіну - пігменту, який надає їм певний колір, є чутливим до світла і виступає у якості провідника, - пояснює Мілан Карки. - Розроблена технологія, яка передбачає більш дешевий метод виготовлення сонячних батарей, дозволить отримати доступ до електроенергії бідним людям і може стати революційною для відновлюваної енергетики».
До слова, в Непалі кілограм людського волосся коштує близько 25 центів.
Мілан Каркі і четверо його однокласників спочатку зробили сонячну панель у якості експерименту, але підлітки переконані, що їх продукт може мати широке застосування і комерційну доцільність.
Створена непальськими винахідниками панель здатна генерувати струм напругою 18 Вт, а її вартість становить 38 доларів.
«Промислове виробництво зменшить ціну на енергоємний пристрій у два рази, - наголошує розробник. – У порівнянні з представленими сьогодні ринку аналогами нові сонячні панелі обходимуться у четверо дешевше».
Інноваційні сонячні батареї можна використовувати для зарядки мобільного телефону або освітлення будинку.
На додачу, сонячні панелі Мілана Карки надзвичайно прості у технічному обслуговуванні. Так, "відпрацьоване" волосся, термін служби якого у енергоємних пристроях складає кілька місяців, користувачі можуть замінювати самостійно.
За словами винахідника, використати нестандартний матеріал у сонячних панелях надихнула книга фізика Стівена Хокінга, у якій обговорювалися методи створення статичної електрики з волосся.
Наразі у Непалі, яка вважається одною з найбідніших країн світу, у багатьох сільських районах немає доступу до електроенергії. І навіть у районах, підключених до енергомережі, електрики може не бути до 16 годин на добу.
Джерело: ecotown.com.ua