Фасад Окна, двери, балконы Крыша, подвал Отопление, Водоснабжение Вентиляция, кондиционирование Возобновляемые источники энергии Прочее
Законодательная база

Законодательная база Украины является демонстрацией отношения государства к проблемам энергосбережения. 

Декларирование актуальности этих проблем пока не сопровождается необходимым совершенствованием законодательного базиса и финансированием в объеме, позволяющем надеяться на осуществление массовых мероприятий в наиболее энергоемких отраслях экономики страны.

Постанова КМУ

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 13 листопада 2013 р. № 860
Київ
Про надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельні кооперативи)

Подробнее...

Технічний регламент на законодавчому рівні

Проект ЗУ «Про Технічний регламент будинків, будівель, споруд, лінійних об`єктів інженерно-транспортної інфраструктури та будівельних виробів» зареєстровано в ВРУ 3 жовтня 2013 року (рег.№ 3351). В разі його прийняття стане обов'язковим виконання основних вимог до будівель та споруд, в тому числі щодо енергетичної ефективності і збереження тепла (стаття 14), а також забезпечення суттєвих характеристик будівельних виробів, встановлених відносно визначених основних вимог. Вимоги законопроекту аналогічні європейському регламенту 305, який набув чинності в ЄС з 2013 року. Очікуваний термін набуття чинності обов'язкових вимог ТР - середина 2015 року. 291 0 bddcc6018dfffcd8301a71e53d7766ff

 

 

Проект Закону України "Про управління багатоквартирним будинком"

Проект Закону України 'Про управління багатоквартирним будинком'

Цей Закон регулює правові відносини, пов’язані з управлінням багатоквартирним будинком, у якому на одне чи більше житлових або нежитлових приміщень зареєстровано право власності. Управління іншими багатоквартирними будинками може регулюватися положеннями цього Закону за рішенням їхніх власників.

Законопроект. Про особливості права власності у багатоквартирному будинку

Законопроект. Про особливості права власності у багатоквартирному будинку Цей Закон визначає особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов’язані з реалізацію прав та обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його експлуатації, утримання та управління.

Законопроект. Про регулювання у сфері енергозбереження

Законопроект. Про регулювання у сфері енергозбереження Цей Закон визначає правові, економічні та організаційні основи державної політики у сфері регулювання обсягу антропогенних викидів та поглинання парникових газів з метою підвищення енергоефективності шляхом впровадження енергозберігаючих технологій і спрямований на виконання зобов'язань України у цій сфері

Законопроект. Про енергетичну ефективність житлових і громадських будівель

Законопроект. Про енергетичну ефективність будівель Цей Закон (реєстр. № 0856) визначає правові, економічні та організаційні засади забезпечення енергетичної ефективності житлових, офісних та громадських будівель. Законопроект відхилено і знято з подальшого розгляду ВРУ 23 жовтня 2013 року (набрав 188 голосів при мінімально необхідних 226 голосах).

Затверджено заходи Мінрегіону щодо переводу відносин у сфері управління (обслуговування та утримання) багатоквартирних будинків на ринкові засади до 2015 року.

Наказ від 27. 08. 2013 № 404

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України було видано Наказ від 27. 08. 2013 № 404, який затверджує заходи щодо переводу відносин у сфері управління багатоквартирних будинків на ринкові засади до 2015 року.

Подробнее...

ЗАКОН УКРАЇНИ Про електроенергетику в редакції від 5 липня 2012 року N 5066-VI

Цей Закон визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі.

Цей Закон регулює відносини, що виникають у зв'язку з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об'єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії.

Полный текст

ЗАКОН УКРАЇНИ Про питну воду та питне водопостачання

N 2918-III “Про питну воду та питне водопостачання” від 10 січня 2002 року (в редакції від 16 жовтня 2012 року N 5459-V)

Дія цього Закону поширюється на всі суб'єкти господарювання, що виробляють питну воду, забезпечують міста, інші населені пункти, окремо розташовані об'єкти питною водою шляхом централізованого питного водопостачання або за допомогою пунктів розливу води (в тому числі пересувних), застосування установок (пристроїв), інших засобів нецентралізованого водопостачання, а також на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, що здійснюють регулювання, нагляд і контроль за якістю питної води, станом джерел та систем питного водопостачання, а також споживачів питної води.

Подробнее...

Наказ міністерства з питань житлово-комунального господарства україни

Про затвердження Галузевої програми енергоефективності та енергозбереження у житлово-комунальному господарстві на 2010 - 2014 рр.

Подробнее...

Новости

В Украине введут пеню на несвоевременную оплату коммуналки
02.02.2016 Народные депутаты в первом чтении поддержали закон о пене за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг.
В Украине изменили порядок регистрации недвижимости: Юрист объяснил, что изменится
16.01.2016 С 1 января в Украине вступил в силу новый порядок регистрации недвижимого имущества. Юристы ЮК Prove Group проанализировали ряд существенных...
Лавочка закрылась: в Украине запретят нелегальную сдачу жилья
16.01.2016 Об этом заявил вице-премьер-министр Украины, министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко, передает Inforesist, ссылаясь на “Урядовий кур’єр”.
Держенергоефективності розглядає управителів багатоповерхівок та енергосервісні компанії як перспективний ринок та ефективний інструмент термомодернізації житлових будинків
16.01.2016 Обговоренню цього питання була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", міжнародних проектів...
Українці активно утеплюють власні домівки
05.01.2016 Результати щотижневого моніторингу державної програми з термомодернізації будівель свідчать про стабільний попит на «теплі» кредити. З 28 грудня 2015 року...