Законодательная база Украины является демонстрацией отношения государства к проблемам энергосбережения.
Декларирование актуальности этих проблем пока не сопровождается необходимым совершенствованием законодательного базиса и финансированием в объеме, позволяющем надеяться на осуществление массовых мероприятий в наиболее энергоемких отраслях экономики страны.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 13 листопада 2013 р. № 860
Київ
Про надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельні кооперативи)
Проект ЗУ «Про Технічний регламент будинків, будівель, споруд, лінійних об`єктів інженерно-транспортної інфраструктури та будівельних виробів» зареєстровано в ВРУ 3 жовтня 2013 року (рег.№ 3351). В разі його прийняття стане обов'язковим виконання основних вимог до будівель та споруд, в тому числі щодо енергетичної ефективності і збереження тепла (стаття 14), а також забезпечення суттєвих характеристик будівельних виробів, встановлених відносно визначених основних вимог. Вимоги законопроекту аналогічні європейському регламенту 305, який набув чинності в ЄС з 2013 року. Очікуваний термін набуття чинності обов'язкових вимог ТР - середина 2015 року.
Цей Закон визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі.
Цей Закон регулює відносини, що виникають у зв'язку з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об'єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії.
Дія цього Закону поширюється на всі суб'єкти господарювання, що виробляють питну воду, забезпечують міста, інші населені пункти, окремо розташовані об'єкти питною водою шляхом централізованого питного водопостачання або за допомогою пунктів розливу води (в тому числі пересувних), застосування установок (пристроїв), інших засобів нецентралізованого водопостачання, а також на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, що здійснюють регулювання, нагляд і контроль за якістю питної води, станом джерел та систем питного водопостачання, а також споживачів питної води.
Про затвердження Галузевої програми енергоефективності та енергозбереження у житлово-комунальному господарстві на 2010 - 2014 рр.